Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Kornelie Němečková

Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

08. 03. 2016 - 01. 05. 2016

8. března zahájí litoměřické muzeum výstavu výtvarnice Kornelie Němečkové. Vernisáž výstavy proběhne v úterý 8. 3. od 16.30 h za osobní účasti autorky. Součástí zahájení bude beseda s výtvarnicí. Výstavu bude možné zhlédnout do 1. 5. 2016

Autorka je známá vystřihovanými motivy inspirovanými folklorem. Do povědomí veřejnosti se dostala také díky knižním ilustracím, návrhům známek a plakátů nebo znělkou k pořadu Zpívánky. Výstava v litoměřickém muzeu představí zejména volnou tvorbu, jež svými vlídnými náměty a radostnou náladou potěší malé i velké návštěvníky.

Doprovodný program k výstavě:

8. 3. 2016 od 16.30h        Setkání s výtvarnicí Kornelií Němečkovou (v rámci vernisáže výstavy)

24. a 25. 3. 2016 od 12.30 do 16.30 h       Velikonoční výtvarná dílna podle Kornelie Němečkové (určeno pro širokou veřejnost, budeme tvořit kraslice podle originální předlohy autorky, další informace budou uvedeny na webových stránkách muzea)

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Sancta Maria. Mariánská úcta na Litoměřicku

26. 05. 2020 - 01. 11. 2020
Oblastní muzeum v Litoměřicích (Oblastní muzeum v Litoměřicích, příspěvková organizace)

Výstava se zabývá fenoménem úcty k Panně Marii, který našel nejsilnější vyznění v období baroka. Zastoupena jsou ale i díla pozdně gotického sochařství a malířství ze sbírek muzea. 26. května 2020 zahájí Oblastní muzeum v Litoměřicích novou výstavu s titulem Sancta Maria. Mariánská úcta na Litoměřicku. Její zahájení bylo naplánováno na tento jarní měsíc záměrně, neboť květen je zasvěcen právě Panně Marii. Mariánské svátky však prolínaly celým liturgickým rokem, stejně jako vztah k Panně Marii celým životem věřícího člověka. Mariánská úcta se tak odráží jak v oficiální katolické liturgii, tak v intimnějších formách více spjatých s lidovým prostředím. Výstava tento fenomén představuje jako neodmyslitelnou součást naší kulturní historie a sleduje zejména jeho výskyt a projevy v litoměřickém regionu. Významným partnerem při přípravě této výstavy bylo Biskupství litoměřické.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.