Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Neznámá kupecká kniha Blasia Österreichera z Nového Jičína z let 1585–1589

Ostravské muzeum

Přednáší historik Muzea Novojičínska PhDr. Jiří Jurok, CSc. Unikátní kniha Blasia Österreichera patří mezi šest středověkých a raněnovověkých kupeckých knih, které byly v Česku vydány.

Unikátní kniha Blasia Österreichera patří mezi šest středověkých a raněnovověkých kupeckých knih, které byly v Česku vydány. Jako jediná nezachycuje prodej pouze jednoho obchodního artiklu (železo, klobouky apod.), ale nejrozličnějšího kramářského zboží od zemědělských produktů (žito, oves, proso), potravin (rýže, cukr), jižního ovoce, dvanáct druhů koření (od pepře až po zázvor a skořici) přes textil, oděvní doplňky, šicí potřeby, chemikálie a barviva (ledek, vinný kámen aj.) až po papír, benátské mýdlo, kávu či léky. Vstupné 50 Kč. Počet návštěvníků je z prostorových důvodů omezen. Prosíme, rezervujte si místo na tel. čísle 597 578 450 nebo mailem na adresu korenkova@ostrmuz.cz.

Vyhledat muzeum


Aktuality

Mykologická poradna Ostravského muzea

15. 05. 2023 - 30. 10. 2023
Ostravské muzeum

Od května do října je pro Vás vždy v pondělí od 15:00 do 16:30 připravena houbařská poradna. Najdete ji v přízemí Ostravského muzea a svou radou Vám pomohou RNDr. Vít Balner a Mgr. Michal Graca.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.