Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Tvrze kolem Prahy

Památník národního útlaku a odboje Panenské Břežany

16. 01. 2019

Přednáška o středověkých tvrzích severně od Prahy. Kdo byli a jak žili obyvatelé těchto tvrzí? Čím je zdejší region lákal? Co se s jejich sídly děje dnes? .

Srdečně Vás zveme  na přednášku o středověkých tvrzích v okolí Odoleny Vody, Zdib, při severním okraji dnešní Prahy, na Brandýsku, Čelákovicku a jinde mezi Vltavou a Labem. Kdo byli a jak žili obyvatelé těchto tvrzí? Čím je zdejší region lákal? Co se s jejich sídly děje dnes?


Vyhledat muzeum


Aktuality

Letní kino v zámeckém parku

21. 06. 2019
Památník národního útlaku a odboje Panenské Břežany

Letní kino v zámeckém parku promítá český film s názvem " Bezva ženská na krku"

Přečíst více

Střední Čechy během stavovského povstání 1618 - 1621

13. 06. 2019 - 18. 04. 2019
Památník národního útlaku a odboje Panenské Břežany

Výstava Střední Čechy během stavovského povstání 1618 - 1621 Výstavu vytvořil Státní oblastní archiv v Praze. Třicetiletá válka (1618-1648) byla nestrašnější válkou, která kdy postihla naše území. Stovky vesnic zanikly, tisíce lidí utekli nebo zemřeli. V některých oblastech klesal počet obyvatel na 20 i méně procent předválečného stavu. Mimořádně exponovaným regionem byly i Střední Čechy obklopující pražské centrum. Výstava pojednává o samém počátku této války, do které se postupně zapojila velká část Evropy, a která započala právě v našem regionu. Panely oblastního archivu doplníme dobovými předměty ze sbírek OMPV v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi, např. archeologickými nálezy z prostoru velkého švédského vojenského tábora u Staré Boleslavi.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.