Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Příběhy z muzejní půdy

Pivovarské muzeum v Plzni

Předposlední zářijovou sobotu přijďte s dětmi na Čtení z půdy Pivovarského muzea v Plzni.

Předčítat vám bude známá výtvarnice a spisovatelka knížek pro děti paní Raunerová. Čtení bude probíhat v blocích, od 10 do 12 hodin, kdy se bude prokládat také písničkami. Můžete se tedy zapojit kdykoliv během akce. Děti si budou moci také postavit dřevěný model města Plzeň nebo si vymalovat obrázky v kreslícím koutku.

V době dětské zábavy si dospělí mohou prohlédnout výstavu Pivovarské muzeum již 60 let!, která bude komentovaná samotnými autorkami.

Vstupenky na Příběhy z muzejní půdy můžete zakoupit ONLINE předem.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Výstava - Plzeň pod zemí

06. 05. 2021 - 30. 09. 2021
Pivovarské muzeum v Plzni

Výstava „Plzeň pod zemí“ v Pivovarském muzeu v Plzni přibližuje historii spletitého podzemního labyrintu, který svojí délkou 13 km tvoří jeden z největších komplexů podzemních prostor u nás. Již 35 let je jejich nejatraktivnější část přístupná veřejnosti. Předcházela složitá a dlouhodobá obnova, která teprve vyzdvihla staletou historii sahající až k počátkům města. Na výstavě bude k vidění dosud nikdy nezveřejněný jedinečný soubor fotografií z doby oprav a archeologických výzkumů v plzeňském podzemí v 60. – 90. letech minulého století. Výstava vznikla ve spolupráci se Západočeským muzeem, Západočeským institutem pro ochranu a dokumentaci památek, Archivem města Plzně a Správou veřejného statku města Plzně. Zveme vás také na prohlídku samotného Plzeňského historického podzemí, kde k příležitosti 35. výročí prohlídkové trasy budou umístěny velkoformátové fotografie  zachycující opravy podzemí v 60. – 80. letech 20. století.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.