Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Profil návštěvníka

4,0
Celkový dojem návštěvníka

Michal Kurz


Výsledky hodnocení

5,0

DOX - Centrum současného umění

V nejen pražském kontextu špičková instituce s promyšlenou skladbou výstavních projektů, provázených besedami či workshopy. Architektonicky nezaměnitelný a příjemný prostor pro seznamování se škálou soudobých uměleckých projevů a aktuálními tématy, odkud takřka vždy odcházím spokojen a s bohatými náměty k přemýšlení. Díky!


2,3

Slezské zemské muzeum (Památník II. světové války Hrabyně)

Úžasně silný dům-památník s trestuhodně nevyužitým potenciálem. Jako by se při odstraňování původní ideologicky tendenční expozice zapomnělo (nebo rezignovalo?) na ucelenější výtvarnou stránku. Takže lapidární interiéry z pohledového betonu s umělým osvětlením jsou přeplněny mnohomluvnými textovými panely (četl je všechny někdy někdo, krom skalních fanoušků vojenské historie?), ve vitrínách se tísní tisíc a jeden exponát, snaha "prezentovat vše, co máme v depozitáři" je kontraproduktivní, prostory jsou zahlcené, ztrácí se jednotná linka a myšlenka celé expozice (byla-li nějaká), vše pak působí jako nepřehledné leporelo kapitol a epizod 2. světové války. Méně bývá někdy více...


3,3

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Dům s bohatou historií a krásnou vyhlídkou. Expozice "rozštípnutá" na dvě části: starší z doby před r. 1989 spíše průměrná a schematická (skrumáž chronologicky řazených exponátů všeho druhu plus unikátní keramický model města, jemuž by ale slušela lepší kontextualizace); novější zachycující dějiny města v 19.-20.st. nepochybně zajímavější, ale do jisté míry hrozící návštěvníka přehltit enormním množstvím dobových obrazových a textových materiálů. Řada zajímavých a podnětných krátkodobých výstav. Snad se Krumlov po letech dočká jednotné a promyšlené expoziční prezentace, zaslouží si ji.


Zobrazit všechny recenze uživatele

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.