Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Profil návštěvníka

4,4
Celkový dojem návštěvníka

LENKA MINARIKOVA

BRNO


Výsledky hodnocení

4,7

Moravské zemské muzeum (Biskupský dvůr)

MENDELIÁNUM. Dlouho jsem si myslela, že Johann Gregor Mendel patří na Staré Brno do Mendelova muzea. Už si to nemyslím! Expozice v Biskupském dvoře mne přesvědčila, že je správné ukázat na osobu otce genetiky i na místě, kam chodil "schůzovat". Děkuji za komentáře v mobilním průvodci a výborně zpracované panely i další materiály.


4,3

Národní muzeum (Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur)

OÁZA. Na rozdíl od hemžení v centru matičky Prahy, zde můžete být v klidu a pohodě a to jak uvnitř budovy, tak i před samotným vstupem, kde si na lavičce u kašny uspořádáte myšlenky. Názorná tabule Vás navede, kam upřít svoji pozornost, venkovní expozice vyladí mysl k cestám za obzor.


5,0

Moravské zemské muzeum (Palác šlechtičen)

BRONZY Z BENINU V KAPLI. Výstava je sice menší rozsahem, ale úžasně překvapivá a intenzivní svým obsahem. Líbila se mně i mým přátelům - výtvarníkům. Užila jsem si i její vernisáž s možnými vysvětleními toho, kde se v srdci Afriky vzala tak vyspělá technologie výroby bronzových artefaktů. Já osobně fandím teorii, která na vernisáži nezazněla. Jaké? - kdo navštíví výstavu - také jej to napadne, kdo ne, tomu napovím - zvířecí motivy jsou přece i na náhorní planině Nazca ...


Zobrazit všechny recenze uživatele

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.