Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Muzejní noc v Žatci

Hlavní budova muzea (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci (Hlavní budova muzea))

Festival muzejních nocí se v Žatci ponese v duchu hudby a hudebních kapel.

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na 16. Muzejní noc v Žatci, která se uskuteční v pátek 17. května od 17:00 do 24:00.

„Muzejní noc slavnostně zahájíme v 17 hodin v pobočce Křížova vila (Zeyerova 344) vernisáží výstavy Hudební scéna v Žatci, která představí medailonky, fotografie a exponáty žateckých kapel, orchestrů a pěveckých sborů. Od 18 hodin tam ve velkém sále zazpívá Žatecký příležitostní sbor, který letos slaví již 30 let své činnosti. A po něm se budou prezentovat žáci hudebního oboru ZUŠ Žatec. Ve vile bude program ukončen ve 22:00.

V hlavní budově muzea (Husova 678) bude k vidění výstava Zlaté poklady filmového Hollywoodu a od 17:30 se na muzejní zahradě postupně vystřídají žatecké kapely Průvan, Aquarius, Lochness, TFC, Ogee a Stolní společnost, které vám budou hrát a zpívat téměř do půlnoci. Občerstvení zajistí Martin Kákona ze Žatce a Café Franc z Hrušovan.

V pobočce Stará papírna (Volyňských Čechů 733) bude přístupná výstava Pes – věrný přítel člověka, spojená s prezentací psího útulku v Jimlíně. Program zde bude končit ve 22:00“, pozvala na akci Jitka Krouzová, vedoucí výstavnicko-propagačního oddělení RM Žatec.

 


 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Prezidentské návštěvy v Žatci

30. 05. 2024 - 29. 09. 2024
Hlavní budova muzea (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci (Hlavní budova muzea))

Výstava a křest stejnojmenné publikace, která připblíží návštěvy v Žatci. Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na slavnostní zahájení výstavy Prezidentské návštěvy v Žatci, které se uskuteční ve čtvrtek 30. května od 17 hodin v hlavní budově muzea v Husově ulici 678. „Výstavu zahájíme křtem stejnojmenné publikace, která přibližuje atmosféru návštěv hlav našeho státu ve městě chmele. Představíme sbírkové předměty muzea s prezidentskou tématikou, dobové archiválie s prezidentskými podpisy i řadu dosud nepublikovaných fotografií. Dozvíte se, kdo z prezidentů se podíval do města nejčastěji, nebo pro koho připravili speciální korbele v Chrámu chmele a piva. V některých případech nahlédneme i za hranice města Žatec, protože muzeum opatruje např. i fotografie z návštěvy prezidenta Beneše v Jesenici“, přiblížila její autorka a muzejní historička PhDr. Milada Krausová Ph.D. Výstava potrvá do 29. září 2024 a publikaci můžete zakoupit po celou dobu trvání výstavy až do vyprodání zásob za 250 Kč.  

Přečíst více

Ukázky využití psa v policejní praxi


Hlavní budova muzea (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci (Hlavní budova muzea))

Ukázky využití psa v policejní praxi ve spolupráci s Městskou policií Žatec. Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci připravilo ve spolupráci s Městskou policií Žatec doprovodnou akci využití psa ve službách člověka, kterou pořádáme v rámci právě probíhající výstavy Pes – věrný přítel člověka. Akce proběhne 23. května 2024 od 9:00 pro školy a v odpoledním bloku pro veřejnost od 17 hodin. Pro velký zájem přihlášených tříd se akce přesouvá ze Staré papírny na muzejní zahradu v Husově ulici 678.  „Městská policie Žatec předvede ukázky speciálního využití psa v policejní praxi, např. při hledání pohřešovaných osob, drog, výbušnin, ukáže výcvik v poslušnosti psa, jak se bránit při jeho napadení a chybět nebude ani ukázka odchytu ztraceného psa. Vstupné dobrovolné", pozval Ing. Martin Čížek, pracovník Regionálního muzea v Žatci.      

Přečíst více

Zlaté poklady filmového Hollywoodu

18. 04. 2024 - 16. 06. 2024
Hlavní budova muzea (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci (Hlavní budova muzea))

Výstava filmových rekvizit použitých při natáčení několika hollywoodských filmů Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na slavnostní zahájení výstavy Zlaté poklady filmového Hollywoodu, které proběhne ve čtvrtek 18. dubna 2024 od 17 hodin v prostorách hlavní budovy muzea v Husově ulici 678 s kytarovým vystoupením žáků ZUŠ Žatec ze třídy Lucie Kolmanové. „A po hudebním zážitku se přeneseme rovnou do filmů, ze kterých pocházejí originální filmové rekvizity, s nimiž točily své filmy nejslavnější hollywoodské hvězdy, např. Sylvester Stallone, Brendan Fraser, Russell Crowe, Arnold Schwarzenegger a další. K vidění bude třeba meč krále Agamemnóna nebo hrot šípu z filmu Trója, figurka škorpióna z filmu Mumie se vrací, kulomet Arnolda Schwarzeneggera z filmu Likvidátor, originální tabulka čokolády z filmu Karlík a továrna na čokoládu, zbraň z filmu Robin Hood, kresby použité v legendárním seriálu Simpsonovi a mnoho dalších exkluzivních exponátů, které rozhodně musíte vidět na vlastní oči. Výstava je zapůjčena do ČR přímo z Hollywood Studia Los Angeles Ltd.“, pozvala za muzeum vedoucí výstavnicko-propagačního oddělení Jitka Krouzová. Výstava, která by určitě neměla uniknout vaší pozornosti, potrvá necelé dva měsíce do 16. června 2024.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.