Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Žatec a krajina žateckého chmele na cestě ke světovému dědictví

Hlavní budova muzea (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci (Hlavní budova muzea))

03. 02. 2022 - 03. 04. 2022

Výstava o chmelařském dědictví regionu a Žatecku jakožto centrum chmelařství.

Ve čtvrtek 3. února od 17 hodin bude slavnostně zahájena v hlavní budově Regionálního muzea na Husově ulici výstava přibližující Žatecko jakožto centrum chmelařství.

Součástí vernisáže bude i krátká přednáška Olgy Bukovičové, koordinátorky snah o zapsání na seznam památek světového dědictví: "Kromě výstavy vznikla i nová výpravná publikace, kterou bude možné na vernisáži pořídit. Kniha i výstava seznámí čtenáře s historií pěstování a zpracování chmele nejen v krajině, ale také ve městě, s podobou architektury spojenou se zpracováním chmele a mnohými dalšími chmelařskými zajímavostmi."

Návštěvníci budou moci kromě panelové výstavy zhlédnout i stálou expozici Kabinet chmelových známek, která představuje fenomén účelových známek - chmelovek a řadí se k nejobsáhlejším sbírkám svého druhu vůbec.

O vernisáž budou obě výstavy k prohlédnutí zdarma, v dalších dnech v otevírací době muzea už za běžné vstupné. V každém případě je nutné dodržet všechna platná epidemiologická nařízení. Putovní výstavu s názvem Žatec a krajina žateckého chmele na cestě ke světovému dědictví, která potrvá do 3. dubna 2022, připravilo město Žatec s podporou Ministerstva kultury.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Do zbraně!

20. 01. 2022 - 20. 03. 2022
Hlavní budova muzea (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci (Hlavní budova muzea))

Výstava nožů Ondřeje Paymy a replik zbraní spolku Bohemica Sanquis Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve na výstavu Do zbraně!, která bude slavnostně zahájena 20. ledna od 17 hodin v prostorách hlavní budovy muzea v Husově ulici 678. „Opět se nám podařilo skloubit sběratelskou vášeň s vystavením. Představíme současnou tvorbu severských nožů žateckého hasiče Ondřeje Paymy a sbírku replik chladných i palných zbraní spolku historického šermu Bohemica Sanguis z Prahy. Přiblížíme historii a vývoj nože od pravěku až po současnost, jeho tvary, druhy, čepele, materiály, ze kterých se vyrábí a přiblížíme i několik významných nožířů a firem ve světě i u nás. Objasníme, kdo to byl „šlejfíř“, co je to „český Solingen a pojmy jako berdycha, sudlice aj.“, nastínila výstavu Jitka Krouzová, vedoucí výstavnicko-propagačního oddělení žateckého muzea. Potrvá do 20. března 2022.

Přečíst více

Žatec a krajina žateckého chmele na cestě ke světovému dědictví

03. 02. 2022 - 03. 04. 2022
Hlavní budova muzea (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci (Hlavní budova muzea))

Výstava o chmelařském dědictví regionu a Žatecku jakožto centrum chmelařství. Ve čtvrtek 3. února od 17 hodin bude slavnostně zahájena v hlavní budově Regionálního muzea na Husově ulici výstava přibližující Žatecko jakožto centrum chmelařství. Součástí vernisáže bude i krátká přednáška Olgy Bukovičové, koordinátorky snah o zapsání na seznam památek světového dědictví: "Kromě výstavy vznikla i nová výpravná publikace, kterou bude možné na vernisáži pořídit. Kniha i výstava seznámí čtenáře s historií pěstování a zpracování chmele nejen v krajině, ale také ve městě, s podobou architektury spojenou se zpracováním chmele a mnohými dalšími chmelařskými zajímavostmi." Návštěvníci budou moci kromě panelové výstavy zhlédnout i stálou expozici Kabinet chmelových známek, která představuje fenomén účelových známek - chmelovek a řadí se k nejobsáhlejším sbírkám svého druhu vůbec. O vernisáž budou obě výstavy k prohlédnutí zdarma, v dalších dnech v otevírací době muzea už za běžné vstupné. V každém případě je nutné dodržet všechna platná epidemiologická nařízení. Putovní výstavu s názvem Žatec a krajina žateckého chmele na cestě ke světovému dědictví, která potrvá do 3. dubna 2022, připravilo město Žatec s podporou Ministerstva kultury.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.