Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Je libo kousek máslíčka?

Křížova vila (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci (pobočka Křížova vila) )

09. 05. 2019 - 28. 07. 2019

Sběratelská výstava máslových forem a máselnic ze sbírky Václava Šutery z Prahy.

Regionální muzeum K. A. Polánka vás zve do své pobočky v Křížově vile na zahájení výstavy Je libo kousek máslíčka?, které se uskuteční ve čtvrtek 9. května 2019 od 17 hodin.

Na výstavě se dozvíte o historii výroby másla, jaké suroviny a náčiní se při jeho výrobě používají, k čemu sloužila máselnice a hlavně bude vystavena početná sbírka vyřezávaných máslových forem sběratele Václava Šutery z Prahy. Výstava potrvá do 28. července 2019.

K výstavě, jak už bývá u nás tradicí, připravujeme doprovodné akce. Ve dnech 23. - 24. května a 5. - 6. června vždy od 9:00 do 17:00 si můžete vyzkoušet stloukání másla. Smetanu věnovala firma Laktos, a.s. Praha, které tímto děkujeme. Oba červnové dny budou navíc obohaceny o ukázky vyřezávání máslových forem, které předvede Vlastimil Ajksner z OM Louny.  Jeho formičky bude možné i zakoupit.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Žatecké sochání IV.


Křížova vila (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci (pobočka Křížova vila) )

Výtvarná dílna pod širým nebem - sochání do yotongu opět v Křížově vile. Název akce: Žatecké sochání Termín akce: 20. 7. 2019 Začátek: 13.00 Akce - Křížova vila V sobotu 20. 7. 2019 od 13.00 pořádá Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci již čtvrtý ročník  výtvarné dílny pod širým nebem. Opět budeme pracovat s YTONGEM, což je materiál poměrně měkký a lehce tvarovatelný s pomocí základních kutilských nástrojů. Navíc bude přítomen zkušený odborník Josef Šporgy, který rád poradí či pomůže. Probuďte v sobě sochaře a odneste si jedinečné umělecké dílko. Potřebné náčiní bude volně k zapůjčení. Pokud však máte možnost, nebude ke škodě, když si donesete nástroje vlastní (pilka, pilník, majzlík, kladívko, špachtle a podobně). Ochranné pomůcky, zejména brýle, si zajistěte sami podle uvážení. Není nutné se na akci hlásit předem, pórobetonové tvárnice budou k dispozici pro každého účastníka zdarma. Můžete samozřejmě tvořit i ve skupině nebo se přijít jen tak podívat. Děti do patnácti let se mohou sochání zúčastnit pouze pod dohledem dospělého. V případě deště bude akce přesunuta na jiný termín. Místo konání: Zahrada Křížovy vily, Zeyerova 344, Žatec Pořadatel: Regionální muzeum K. A. Polánka Vstupné: dospělí 50,- / děti 25,- Případné dotazy pište na merdova@muzeumzatec.cz nebo volejte na 608 832 299.

Přečíst více

Je libo kousek máslíčka?

09. 05. 2019 - 28. 07. 2019
Křížova vila (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci (pobočka Křížova vila) )

Sběratelská výstava máslových forem a máselnic ze sbírky Václava Šutery z Prahy. Regionální muzeum K. A. Polánka vás zve do své pobočky v Křížově vile na zahájení výstavy Je libo kousek máslíčka?, které se uskuteční ve čtvrtek 9. května 2019 od 17 hodin. Na výstavě se dozvíte o historii výroby másla, jaké suroviny a náčiní se při jeho výrobě používají, k čemu sloužila máselnice a hlavně bude vystavena početná sbírka vyřezávaných máslových forem sběratele Václava Šutery z Prahy. Výstava potrvá do 28. července 2019. K výstavě, jak už bývá u nás tradicí, připravujeme doprovodné akce. Ve dnech 23. - 24. května a 5. - 6. června vždy od 9:00 do 17:00 si můžete vyzkoušet stloukání másla. Smetanu věnovala firma Laktos, a.s. Praha, které tímto děkujeme. Oba červnové dny budou navíc obohaceny o ukázky vyřezávání máslových forem, které předvede Vlastimil Ajksner z OM Louny.  Jeho formičky bude možné i zakoupit.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.