Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Dávné věky na Žatecku a v širším okolí

BÝVALÉ PAPÍRNY (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci ( pobočka Stará papírna))

16. 09. 2021 - 11. 12. 2021

Výstava araukaritů a paleontologických rekonstrukcí obrazů Jiřího Svobody

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci ve své pobočce Stará papírna (Volyňských Čechů 733) připravilo výstavu Dávné věky na Žatecku a v širším okolí. Vernisáž výstavy je ve čtvrtek 16. září od 17 hodin.

„Autorská výstava Jiřího Svobody a Jiřího Svejkovského zavede návštěvníky do pravěku, kde uvidíte paleontologické rekonstrukce obrazů J. Svobody, pravěké fosílie a zkamenělá dřeva ze sbírek J. Svejkovského, Z. Dvořáka, T. Novotného a dalších sběratelů či institucí“, nastínil ing. Martin Čížek, kurátor výstavy. Výstava potrvá do 11. prosince 2021.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Nové paleontologické nálezy v okolí Žatce


BÝVALÉ PAPÍRNY (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci ( pobočka Stará papírna))

Přednáška o nových paleontologických objevech v okolí Žatce Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci zve do Staré papírny (Volyňských Čechů 733, Žatec) na přednášku Nové paleontologické nálezy v okolí Žatce, která se uskuteční ve čtvrtek 25. listopadu od 17 hodin. „RNDr. Boris Ekrt, paleontolog z Národního muzea v Praze, přiblíží 25 významných zkamenělin nalezených za posledních 25 let v okruhu 25 km od Žatce. Tyto unikátní zkameněliny byly objeveny v souvislosti s těžbou uhlí, s geologickými výzkumy a také zásluhou sběratelů. S mnohými objevy jsou spjaty zajímavé příběhy. Po skončení přednášky si můžete prohlédnout výstavu Dávné věky na Žatecku“, doplnil ing. Martin Čížek, pracovník Regionálního muzea Žatec. Jednotné vstupné 80,- Kč/ osoba. Platí dodržování aktuálních protiepidemických nařízení a nutnost prokázat se certifikáty o očkování, testu nebo prodělané nemoci.

Přečíst více

Dávné věky na Žatecku a v širším okolí

16. 09. 2021 - 11. 12. 2021
BÝVALÉ PAPÍRNY (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci ( pobočka Stará papírna))

Výstava araukaritů a paleontologických rekonstrukcí obrazů Jiřího Svobody Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci ve své pobočce Stará papírna (Volyňských Čechů 733) připravilo výstavu Dávné věky na Žatecku a v širším okolí. Vernisáž výstavy je ve čtvrtek 16. září od 17 hodin. „Autorská výstava Jiřího Svobody a Jiřího Svejkovského zavede návštěvníky do pravěku, kde uvidíte paleontologické rekonstrukce obrazů J. Svobody, pravěké fosílie a zkamenělá dřeva ze sbírek J. Svejkovského, Z. Dvořáka, T. Novotného a dalších sběratelů či institucí“, nastínil ing. Martin Čížek, kurátor výstavy. Výstava potrvá do 11. prosince 2021.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.