Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Holubí pošta

BÝVALÉ PAPÍRNY (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci ( pobočka Stará papírna))

07. 01. 2021 - 13. 03. 2021

Výstava o využití poštovních holubů, kterou připravilo Poštovní muzeum v Praze.

Regionální muzeum K. A Polánka v Žatci vás zve na putovní výstavu Holubí pošta, která bude otevřena 7. ledna 2021 v prostorách Staré papírny (Volyňských Čechů 733, Žatec). Výstavu připravilo Poštovní muzeum v Praze a podílí se na ní Český svaz chovatelů - základní organizace Žatec.

Přiblížíme fenomén holubí pošty od jejích počátků ve starověku přes znovuobjevení ve středověku až po využití v moderních válečných konfliktech 19. a 20. století. Holub je považován za jeden z nejstarších živočišných druhů, které si člověk ochočil. A právě vzájemný vztah člověka a holuba je základním mottem celé výstavy. Zaměříme se i na chov holubů, významné osobnosti, závody a využití symbolu holuba např. na poštovních známkách“, řekl o výstavě Ing. Martin Čížek, kurátor výstavy. Výstava potrvá do 13. března 2021.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Holubí pošta

07. 01. 2021 - 13. 03. 2021
BÝVALÉ PAPÍRNY (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci ( pobočka Stará papírna))

Výstava o využití poštovních holubů, kterou připravilo Poštovní muzeum v Praze. Regionální muzeum K. A Polánka v Žatci vás zve na putovní výstavu Holubí pošta, která bude otevřena 7. ledna 2021 v prostorách Staré papírny (Volyňských Čechů 733, Žatec). Výstavu připravilo Poštovní muzeum v Praze a podílí se na ní Český svaz chovatelů - základní organizace Žatec. „Přiblížíme fenomén holubí pošty od jejích počátků ve starověku přes znovuobjevení ve středověku až po využití v moderních válečných konfliktech 19. a 20. století. Holub je považován za jeden z nejstarších živočišných druhů, které si člověk ochočil. A právě vzájemný vztah člověka a holuba je základním mottem celé výstavy. Zaměříme se i na chov holubů, významné osobnosti, závody a využití symbolu holuba např. na poštovních známkách“, řekl o výstavě Ing. Martin Čížek, kurátor výstavy. Výstava potrvá do 13. března 2021.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.