Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vánoční koncert a živý betlém v kostele sv. Mikuláše ve Vraclavi

Barokní areál Vraclav (Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě)

Tradiční prosincová akce Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě se koná od 17:00 v Baroknímhttp://www.do-muzea.cz/files/1491/files/foto%20%C4%8D_%204.JPG areálu na Vraclavi.

Regionální muzeum uzavírá svou letošní činnost tradičním vánočním koncertem v kostele sv. Mikuláše na Vraclavi. V barokních prostorách tento rok vystoupí vysokomýtský sbor Otakar, návštěvníci si budou moci prohlédnout živý betlém a společně zazpívat koledy.
Jako každý rok i letos nabídneme vánoční punč a horký čaj.
Pro zájemce bude z Vysokého Mýta vypraven speciální autobus. Odjezd v 16:40 hodin od budovy Městského úřadu.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Barokní stavitelství

16. 05. 2020 - 27. 09. 2020
Barokní areál Vraclav (Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě)

Pro letošní rok jsme připravili výstavku z názvem Barokní stavitelství.   Barokní architektura je dodnes samozřejmou součástí našich měst i krajiny, i když si to mnohdy ani neuvědomujeme. Tato výstava se nesnaží obsáhnout rozsah celé barokní tvorby (to by ani nebylo možné), vybrala si proto jen několik málo konkrétních zástupců, na kterých chce ukázat typické znaky slohu. Baroko je sloh plný okázalosti, krásy a velkých gest, to vše je ukotveno na řemeslně kvalitně provedených stavbách. Některá z těchto pravidel si výstava zvala za své přiblížit. Pojďte s námi nahlédnout do základních stavebních postupů, které se staly kostrou pro celé „divadlo barokního světa“. Barokní areál Vraclav, otevřeno: květen, červen, září - so, ne 9:00 - 12:00, 13:30 - 17:00 červenec, srpen - denně mimo pondělí 9:00 - 12:00, 13:30 - 17:00  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.