Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Vánoční koncert a živý betlém v kostele sv. Mikuláše ve Vraclavi

Barokní areál Vraclav (Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě)

Tradiční prosincová akce Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě se koná od 17:00 v Baroknímhttp://www.do-muzea.cz/files/1491/files/foto%20%C4%8D_%204.JPG areálu na Vraclavi.

Regionální muzeum uzavírá svou letošní činnost tradičním vánočním koncertem v kostele sv. Mikuláše na Vraclavi. V barokních prostorách tento rok vystoupí vysokomýtský sbor Otakar, návštěvníci si budou moci prohlédnout živý betlém a společně zazpívat koledy.
Jako každý rok i letos nabídneme vánoční punč a horký čaj.
Pro zájemce bude z Vysokého Mýta vypraven speciální autobus. Odjezd v 16:40 hodin od budovy Městského úřadu.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Tisíciletá Vraclav

01. 05. 2022 - 30. 09. 2022
Barokní areál Vraclav (Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě)

Od prvního května se opět otevírá barokní areál bývalých lázní, poustevny a kostela sv. Mikuláše ve Vraclavi. Návštěvníci se budou moci nechat pohltit barokním uměním, či poznat dějiny starobylé obce Vraclavi. V budově lázní bude otevřena expozice s titulem „Tisíciletá Vraclav“ provázející návštěvníky formou archeologických a historických exponátů a fotografií dlouhou historií vsi, která vstoupila do dějin jako místo, kde začalo v roce 1108 vraždění rodu Vršovců, o němž se zmiňuje Kosmas ve své kronice. Tento příběh je zde představen zábavnou formou prostřednictvím velkého nástěnného komiksu. Opomenuta zde ale není ani lázeňská a poutní tradice místa spojená se zázračnou svatomikulášskou studánkou. Zdejší lázeňská a poutní tradice sahá až do 17. století. Nejstarší památku celého souboru staveb zde představuje roubená fráterka se zvoničkou, která sloužila jako obydlí poustevníka starajícího se o lázně. Skutečnou dominantou areálu je však vrcholně barokní kostel sv. Mikuláše s instalací dřevěných barokních soch pocházejících z kapliček poutní cesty ke klášteru na Hoře Matky Boží u Králík, umístěných zde od roku 1986.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.