Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

111 let amatérské fotografie v Kladně

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně

Pozor, Sládečkovo vlastivědné muzeum na období letních prázdnin z důvodu rekonstrukce zavírá.

Současná muzejní výstava se ohlíží za historií fotografování v Kladně - od založení prvního amatérského klubu v roce 1905 po další generace v 30., 50. až 80. letech 20. století. Vystaveny jsou velkoformátové fotografie ze sbírek muzea, např. od Jaroslava Kmodrase - fotografa horníků na dole Mayrau, profesora gymnázia Stanislava Kulhánka, divadelního fotografa Oldřicha Pernici, Josefa Fouska a mnohých dalších, a nechybí ani ukázky starých fotoaparátů a fotografické techniky.
Expozici a probíhající výstavy lze navštívit do čtvrtka 30. června a dále od 1. září 2016, v pobočkách je otevřeno -  v Hornickém skanzenu Mayrau denně a na hradišti Budeč každý víkend.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Svět kostiček

03. 12. 2020 - 28. 03. 2021
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně

Výstava je určená všem příznivcům pestrobarevných kostiček. Velkým lákadlem bude diorama města Lego Friends Heartlake s pohyblivou vlakovou soupravou a kolotočem. Návštěvníci výstavy si mohou prohlédnout i různé deskové a společenské hry a další tematicky ucelené exponáty. Tovární sety z různých časových období ze sortimentu společnosti LEGO za posledních téměř 40 let její produkce názorně představí v tematických celcích na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly dle roku vydání. Autorem putovní výstavy a tvůrce vystavených exponátů z kostiček Lego je Ing. arch. Petr Šimr, Ph.D. člen československého fóra "kostky.org", který se představuje pod přezdívkou "Peesko". Ke svojí práci přistupuje s výjimečnou trpělivostí, odhodláním a vášní. Výstava uvede exponáty i dalších vyzvaných vystavovatelů.   Součástí výstavy je dětská herna s Lego Duplo a Lego Classic-Basic. V průběhu výstavy můžete soutěžit o stavebnici Lego! Zúčastnit se může každý návštěvník, který na recepci vyplní a odevzdá odpovědi soutěžního kvízu. Návštěvníci si mohou také v pokladně muzea zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny.   Náš výstavní prostor je opatřen generátorem ozonu, který ničí bacily, viry a Covid 19 nejen ve vzduchu ale i z povrchu předmětů.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.