Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Mezinárodní noc pro netopýry

Historická výstavní budova (Slezské zemské muzeum)

Poznejte společně s námi jedny z nejstarších obyvatel naší planety. Netopýři jsou mezi námi od pradávna, ale kolik toho o nich skutečně víme? Kolik existuje druhů netopýrů, čím se živí, kde žijí a mohou nám být prospěšní?

Poznejte společně s námi jedny z nejstarších obyvatel naší planety. Netopýři jsou mezi námi od pradávna, ale kolik toho o nich skutečně víme? Kolik existuje druhů netopýrů, čím se živí, kde žijí a mohou nám být prospěšní? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek se dozvíte na akci s názvem Mezinárodní noc pro netopýry, jejíž 18. ročník se uskuteční v Historické výstavní budově.

Zájemce seznámíme například s výzkumem, ochranou nebo dosavadními poznatky o životě netopýrů. Prostřednictvím audio- a videoukázek vám přiblížíme osud těchto savců, chybět však nebude ani prezentace preparátů z našich sbírek. Pro skutečné nadšence máme připravenu ukázku techniky využívanou při výzkumu netopýrů, děti se pak mohou těšit na malování netopýrů nebo jejich skládání z papíru.

Více se o Mezinárodní noci pro netopýry můžete dozvědět na adrese http://www.ceson.org/nnoc.php

Akce se koná ve středu 26. 8. 2015 od 18 hodin v Historické výstavní budově Slezského zemského muzea, Komenského 10, Opava.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.