Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Slezská muzejní noc 2016

Památník Petra Bezruče (Slezské zemské muzeum)

10. 06. 2016

Chcete zažít neopakovatelnou atmosféru, kterou muzea a kulturní instituce vykouzlí ve večerních hodinách? Pak si nenechte ujít akci s názvem Slezská muzejní noc 2016.

Brány muzeí a kulturních institucí se i letos otevřou ve večerních hodinách, aby svým návštěvníkům představily poklady, které ukrývají. V Historické výstavní budově budou připraveny workshopy k aktuální výstavě Čas dětství a her, loutkové představení divadelního souboru Skřítek, hudební vystoupení dětského orchestru BOU-BAND ze ZUŠ Václava Kálika nebo přednáška o nočních živočiších. Národní památník II. světové války potěší zájemce o historii prezentací klubů vojenské historie v dobových uniformách. Zajímavé budou i tematické bloky přednášek nebo komentované prohlídky výstavy Odchody a návraty. V Arboretu Nový Dvůr si již tradičně můžete opéct párky a v případě příznivého počasí zhlédnete divadelní vystoupení skupiny Sluníčko. Workshop a komentované prohlídky výstavy Krása a tajemství starého Nizozemí budou přichystány v Památníku Petra Bezruče. Milovníci přírody by si neměli nechat ujít procházky muzejními zahradami. Sraz zájemců o tyto procházky bude před budovou Knihovny SZM, ve které budou v rámci muzejní noci probíhat přednášky s netradičním tématem.

 

Slezská muzejní noc se koná 10. června 2016 v době od 18 do 23 hodin. Velkým lakádlem letošního ročníku bude sousoší lidických dětí, které bylo zrestaurováno a umístěno do expozice v Národním památníku II. světové války, kde jej právě v tento den můžete poprvé spatřit na vlastní oči. Do Arboreta Nový Dvůr a Národního památníku II. světové války vás ze zastávky Komenského v Opavě bezplatně dopraví autobusy společnosti TQM holding s.r.o.

 

Slezská muzejní noc se koná v rámci Festivalu muzejních nocí. Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. Podrobný program najdete na www.szm.cz.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.