Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Sobota jako z cukru v historické kovárně

Kovárna v Těšanech (Technické muzeum v Brně)

17. 08. 2019

Sobotu jako z cukru můžete zažít při programu pro rodiny s dětmi v kovárně v Těšanech. Bude provoněná pečením sladkých dobrot, děti budou soutěžit a kuchtit, dospělí si mohou prohlédnout kovárnu a všichni si mohou vlastnosručně ukovat podkovičku.

Do kovárny vás zveme v sobotu 17. srpna 2019 od 10.00 do 17.00. Spolu s vámi si připomeneme, že nejen prací živ je člověk, ale i slavnostními příležitostmi, pro které jsou určena chutná jídla, zejména ta sladká. Děti se v rámci zábavné hrací cesty seznámí s potravinami, z nichž se pečivo zhotovovalo nebo zhotovuje, s předměty, které se k přípravě pečiva používaly v minulosti, i s kuchařskou matematikou – kuchařskými počty z časů M. D. Rettigové. V letošním roce se návštěvníci také budou moci blížeji seznámit se včelařstvím, na všechny dotazy jim zodpoví zkušený včelař.

Program doplní také kuchařská dílna pod vedením paní Jany Malé, paní mistrové, která bude připravovat těsta a pomáhat malým i velkým kuchařům a kuchařkám. V dílničce si  všichni můžou vyzkoušet vykrajovat perníčky, připravovat trdelníky, tvarovat houstičky a kynuté ptáčky. Akce odkazuje na dvoje hody, které se v Těšanech konají – Barnabášské hody v červnu na sv. Barnabáše a tzv. Babské hody v září. Návštěvníci se dozvědí, proč se vlastně hody pořádají  a seznámí se s příběhy, které se pojí s jejich počátkem.
 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.