Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Přehlídka automobilové techniky aneb To bude jízda!

Technické muzeum v Brně

23. 04. 2016 - 24. 04. 2016

Historická užitková vozidla, autobusy, vojenskou i hasičskou techniku si budou moci během dvou víkendových dnů, 23.–24. dubna 2016, prohlédnout zájemci na přehlídce automobilové techniky Technického muzea v Brně.

Přehlídka se skuteční v areálu bývalých kasáren na ulici Terezy Novákové v Brně-Řečkovicích a otevřená bude po oba dny od 9.00 do 17.00. Kromě exponátů z muzea bude k vidění i souprava autobusu Škoda 706 RTO s přívěsem Karosa B40 od Dopravní společnosti Zlín–Otrokovice. Z Výtopny Zdice v Čechách přijede popelářský automobil Škoda 706 RT, dříve narozeným známý jako oranžový Bobr. V období budovatelského socialismu se tento vůz stal motivem na nálepky krabiček na sirky a mnozí chlapci vyrostli na jeho malé replice. Technické muzeum v Brně nabídne zároveň vojenskou techniku, průřez ze sbírkového fondu Technického muzea v Brně.

Nejoblíbenější atrakcí jsou každoročně okružní jízdy historickými autobusy ze sbírek Technického muzea v Brně. Na jednotlivé odjezdy bude třeba z důvodu omezené kapacity vozidel předem zakoupit na místě jízdenku.

Stejně jako v minulých ročnících přijedou i hasiči se svou historickou i nejmodernější technikou a s ukázkami své činnosti. Na vlastní oči návštěvníci například uvidí, co způsobí vznícený olej na sporáku a jak s ním zacházet. Děti si budou moci vyzkoušet hašení makety hořícího domečku a odborníci také zájemcům poradí, jak si nejlépe zabezpečit domácnost proti vzniku požáru.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.