Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Putování po Peru a Bolívii s 3D promítáním

Technické muzeum v Brně

26. 05. 2016

Projekce trojrozměrných (stereo) diapozitivů z cesty křížem krážem po andské náhorní plošině Altiplano.

Bílé město Arequipa, kondory kroužící nad propastí kaňonu Colca, prastaré hrobky v Sillustani, posvátné jezero Titicaca. solnou pláň na jihu Bolívie, pouště a barevné laguny s hejny plameňáků i hřbitov parních lokomotiv. To a ještě více nabízí přednáška Kruhu přátel Technického muzea v Brně – sekce Stereovize – s názvem Putování po Peru a Bolívii.

Pořizování snímků se často dělo ve vysokých nadmořských výškách,  které dosahovaly až ke 4 000 m. n. m.

„Spíš než samotná nadmořská výška hrají roli celkové klimatické poměry,” říká autor snímků Matěj Boháč, „například náhorní plošina Altiplano, zejména v pouštních oblastech, se vyznačuje suchým podnebím a tedy často i krystalicky průzračným vzduchem a nádhernými barvami. V oblasti jezera Titicaca fotograf docení dramatickou a kontrastní oblačnost.”

Návštěvníci uvidí třeba  bílé město Arequipa, kondory kroužící nad propastí kaňonu Colca, prastaré hrobky v Sillustani a posvátné jezero Titicaca. Na jihu Bolívie pak solnou pláň, pouště a barevné laguny s hejny plameňáků i hřbitov parních lokomotiv. Odtud pak se cestou vlakem dostanou prostřednictvím 3D snímků do inckého hlavního města Cusco a  přes hory k ruinám dosud nedostupného a takřka neznámého inckého města Choquequirao. A putování bude pokračovat  ještě dál až k turisty obleženému Machu Picchu.

Promítání 3D snímků se zasvěceným komentářem Matěje Boháče se uskuteční 26. 5. 2016 od 18.00 h ve velkém přednáškovém sále Technického muzea v Brně. Vstupné je dobrovolné.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.