Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Velikonoční dílna v Technickém muzeu v Brně – výroba ovečky z vlny a plsti, zdobení vajíčka

Technické muzeum v Brně

08. 03. 2016 - 17. 03. 2016

V letošní velikonoční dílně si s námi budete moci vyrobit ovečku z vlny a plsti nebo si ozdobit vyfouknuté vajíčko. Dílny se budou konat od 8. do 17. března. Všední dny jsou vyhrazené pro školní skupiny, víkend pro veřejnost.

Dílny probíhají vždy 10.00–11.30 a 14.00–15.30.

Všední dny 8.–11. 3. a 15.–17. 3. jsou vyhrazeny pro školní skupiny, o víkendu 11.–12. 3. se těšíme na děti s rodiči i dospělé účastníky.
Dílna je vhodná pro předškoláky, školáky i dospělé.

 

S sebou si přineste:

  • 1 vyfouknuté vajíčko uložené v pevném obalu (po vyfouknutí nechte 3 dny sušit na ústředním topení – méně praskají)
  • tašku na odnesení výrobků
  • pracovní oblečení

Dílny se budou konat v Technickém muzeu v Brně, Purkyňova 105. Kapacita jedné dílny je maximálně 20 návštěvníků,

proto je nutné se co nejdříve přihlásit u Taťány Slavíkové na tel. 541 421 444 nebo na e-mail: slavikova@technicalmuseum.cz. Případně můžete nechat vzkaz se svým tel. číslem na ústředně TMB – 541 421 411.

Vstupenka činí 50,- Kč na osobu.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Stroje Leonarda da Vinci

08. 03. 2022 - 31. 12. 2022
Technické muzeum v Brně

Výstava v Technickém muzeu v Brně představuje technické vynálezy Leonarda da Vinciho. Unikátní výstavu, kterou tvoří 54 modelů technických zařízení sestrojených přesně podle plánů a návrhů renesančního myslitele Leonarda da Vinciho, představí od 8. 3. 2022 Technické muzeum v Brně. Modely byly zhotoveny zručnými italskými řemeslníky, a to pouze s využitím dobových materiálů a postupů. Výstavu již vidělo více než 3 milony návštěvníků v 21 zemích napříč Evropou. Instalace výstavy je umístěna na ploše více než 600 m2 výstavního sálu muzea. Třetina exponátů je interaktivních a jejich rozpohybováním děti i dospělí lépe pochopí matematické a fyzikální principy. Výstava nabídne kromě modelů i reprodukce slavných vývarných děl Leonarda da Vinciho: Mona Lisa, Poslední večeře, Dáma s hranostajem a další. Nabídku rozšíří 9 didaktických panelů s doplňujícími informacemi i audioviduální projekce.   Přímo v prostoru výstavy je připravena interaktivní sekce s názvem „Dílna Leonarda da Vinci“ s edukačními programy pro žáky a studenty škol všech stupňů, pro rodiny s dětmi i individuální návštěvníky. Zájemci se zde seznámí s obráceným písmem, jež používal da Vinci, vyzkouší si funkční technické vynálezy a některé z nich, jako např. speciální most bez použití jediného hřebíku, si dokonce sami vyrobí. Edukační oddělení TMB připravuje také online hru s názvem „Dvanáct tváří génia“, kterou si školáci mohou zahrát na tabletech a jednotliví návštěvníci prostřednictvím mobilních aplikací.   Technické muzeum v Brně nabídne ve výtvarně technické dílně i ve výstavním prostoru lektorované doprovodné programy, v nichž si lze vyzkoušet například namalovat obraz jako Leonardo da Vinci, včetně přípravy malířských potřeb a míchání vlastních barev. Účastníci programů proniknou rovněž do principu fungování budoucích fotoaparátů prostřednictvím camery obscury. Nadšení konstruktéři a modeláři se mohou v rámci dílen pustit i do výroby funkčního modelu da Vinciho padáku.   Výstavu Stroje Leonarda da Vinci Technické muzeum v Brně pořádá ve spolupráci s polskou produkční společností ARANEUS a nabízí ji svým návštěvníkům až do konce roku 2022.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.