Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Epoque Quartet

Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Od 19.00 Ten nejlepší jazz, tango, či etno v podání těch nejlepších muzikantů. EPOQUE QUARTET a nejznámější skladby Pata Methenyho, Johna Williamse, Django Reinhardta, Astora Piazzolli a mnoha dalších.

Multižánrový Epoque Quartet v roce 2019 oslavil 20 let své existence. Své dvacáté výročí soubor oslavil galakoncertem ve zcela zaplněném velkém sále pražské Lucerny a to za přítomnosti televizních kamer České Televize. Hosty a spoluúčinkujícími byli osobnosti jako Dagmar Pecková, Marek Eben, Dan Bárta, Jiří Lábus, Petr Čtvrtníček, Barbora Poláková a mnoho dalších. Během tohoto večera bylo také pokřtěno úplně nejnovější album souboru Epoque Quartet 20. Širokému publiku je EQ známý také svým účinkováním v televizní show Stardance.

Vstupenky na GoOut: 
https://goout.net/cs/listky/epoque-quartet/cljg/

Vstupenky na Vstupenka Plzeň:  https://rezervace.plzenskavstupenka.cz/mrs-plzen/standard/Hall/Index/171341/FJPEPWR6rRERUtoy4_plu_KSqg_rov__rov__xcodex_AGA1gFbU4wj1El5NuREHnAYtkHGzqGctqTbWnA__?
 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Epoque Quartet


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Od 19.00 Ten nejlepší jazz, tango, či etno v podání těch nejlepších muzikantů. EPOQUE QUARTET a nejznámější skladby Pata Methenyho, Johna Williamse, Django Reinhardta, Astora Piazzolli a mnoha dalších. Multižánrový Epoque Quartet v roce 2019 oslavil 20 let své existence. Své dvacáté výročí soubor oslavil galakoncertem ve zcela zaplněném velkém sále pražské Lucerny a to za přítomnosti televizních kamer České Televize. Hosty a spoluúčinkujícími byli osobnosti jako Dagmar Pecková, Marek Eben, Dan Bárta, Jiří Lábus, Petr Čtvrtníček, Barbora Poláková a mnoho dalších. Během tohoto večera bylo také pokřtěno úplně nejnovější album souboru Epoque Quartet 20. Širokému publiku je EQ známý také svým účinkováním v televizní show Stardance. Vstupenky na GoOut: https://goout.net/cs/listky/epoque-quartet/cljg/ Vstupenky na Vstupenka Plzeň:  https://rezervace.plzenskavstupenka.cz/mrs-plzen/standard/Hall/Index/171341/FJPEPWR6rRERUtoy4_plu_KSqg_rov__rov__xcodex_AGA1gFbU4wj1El5NuREHnAYtkHGzqGctqTbWnA__?  

Přečíst více

Workshop: Ornamentální zpěv v modální hudbě


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

10.00 - 17.00 Tento kurz je pro všechny, kteří milují ve zpěvu bohaté melodie, "orientální" "čtvrttónové" nebo "mikrotonální" ladění, emoce vyjádřené ornamenty a nikoli akordovými postupy. Mým cílem je přiblížit zpěv nezápadní modální hudby, především hudby blízkého východu a středomoří. Řekneme si něco o různých typech ladění, o stupnicích/módech, tzv. makamech, a naučíme se je slyšet a zpívat - není to tak těžké, jak se může zdát. Nakonec se v těchto nových tónech ponoříme do jedné řecké a jedné sefardské písně, obou upravených pro vícehlas, a zkusíme v nich improvizovat. Připomínka: Nebudeme se primárně zabývat pěveckou technikou ve smyslu tvorby hlasu, ani nebudu zasahovat do způsobu (rejstříky, barvy), jakým účastníci budou zpívat. Budeme zde řešit pouze formu :) Účastníci dostanou vytištěné materiály. Požadavky pro zájemce o kurz: Lepší intonace je nutná; porozumění hudební notaci je výhodou, ale ne nezbytné; schopnost improvizace výhodou. V rámci přihlášení mi, prosím, zašlete přes úschovnu nebo přímo na email nahrávku svého zpěvu bez doprovodu. Může to být jakákoli píseň nebo improvizace. ROZVRH před 10:00 společné setkání v přednáškové místnosti synagogy. 10:00-13:00 Teoreticko-praktická část v přednáškové místnosti: Úvod do modální hudby, přehled používaných intervalů a stupnic, rytmů, struktura skladeb; intonování v jiném ladění, Přesun do synagogy: trénink jednoduchých melodií v konkrétních stupnicích, improvizace; 13:00-14:00 přestávka na oběd 14:00-17:00 Nácvik písní, improvizace jednotlivců a improvizace skupiny PŘIHLAŠOVÁNÍ V případě zájmu, nebo v případě nejasností a pochybností :), pište mi na email jirina.bab@gmail.com. Cena kurzu je 1500 kč, platbu odešlete, prosím, nejpozději do 15. 7., číslo účtu Vám odešlu po přihlášení. Něco o mně, lektorce: Tvořím a vystupuji pod jménem Silva Morasten. Baví mě objevovat neznámé žánry a techniky zpěvu. Učím zpěv v Plzni, v Praze i online, okrajově pracuji jako muzikoterapeut, a ve volném čase studuji různé hudební teorie, především ve flamencu, makamech a staré evropské hudbě (od gotiky do baroka).

Přečíst více

Kabalat Šabat s Jiřím Blažkem


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Od 19.00 Přijďte se zúčastnit začátku jednoho z nejdůležitějších svátků v životě židů. Večerem bude provázet Mgr. Jiří Blažek, ThD. Při oslavách kabalat šabat uvítáme i případný příspěvek ke košer či vegetariánskému pohoštění. Pořádá ŽO Plzeň za finanční podpory NFOH.    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.