Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

"Všechny barvy pohádky" Jiří Trnka International Symposium 2022

Velká synagoga

20. 09. 2022 - 31. 10. 2022

Akce probíhá ve Velké synagoze každý den od 20. 9. do 31. 10. od 10.00 do 17.00 hodin. Výstavy jsou součástí programu Jiří Trnka International Symposium 2022, které pořádá Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara.

Od 21. září do 31. října můžete navštívit tři souběžné výstavy ilustrací a papírových objektů v prostorách plzeňské Velké synagogy, Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje a Muzea loutek v Plzni.
Společně vystavují slavní ilustrátoři Iku Dekune (Japonsko), André Letria (Portugalsko), Aneta Holasová, Andrea Tachezy, Lucie Dvořáková, Renáta Fučíková, Jindra Čapek, Filip Pošivač a Vojtěch Domlátil. Vedle nich představí své projekty studenti čtyř ateliérů plzeňské SUTNARKY.

Vyhledat muzeum


Aktuality

Židovské hřbitovy - Polabí 1.


Velká synagoga

Akce začíná v 17.00 v Rabínském domě Palackého 442/3, Plzeň 301 00 Vchod mezi kebabem a Akvaterou 9. 9. 2024 - 17.00 / pondělí Polabí 1. přednáška Václava Freda Chvátala Tentokrát zavítáme do Polabí, které díky vysoké hustotě osídlení poskytovalo dobré možnosti podnikání i pro židovskou komunitu. V době tereziánských represí se Polabí stalo azylem mnoha židovských rodin, vyhnaných z Prahy. Navštívíme hřbitovy Postřižín, Spomyšl, Brandýs, velký a významný hřbitov v Mladé Boleslavi, a také malý, téměř zapomenutý hřbitůvek v Bosyni, jehož záhada zatím zůstává neobjasněná. 30 Kč na místě

Přečíst více

Přednáška : Hudební nástroje v Bibli


Velká synagoga

Akce začíná v 17.00 v Rabínském domě. Palackého 442/3, 301 00, Plzeň Vchod mezi kebabem a Akvaterou přednáší Michaela Augustinová Hudba byla běžnou součástí života starých Hebrejců, pojila se s uctíváním Hospodina, s válkou i společenskými událostmi. Pravděpodobně nejznámějším židovským nástrojem se stal šofar a král David proslavil též strunný nástroj kinnor, tím však bohatý instrumentář zdaleka nekončí. Které další hudební nástroje provázely Izrael za biblických časů? Základ znalostí poskytuje sama Bible, doplňuje ji archeologie a komparativní etnomuzikologie. 30 korun českých na místě

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.