Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Doba největšího rozkvětu

Památník Karla Hynka Máchy (Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě)

Doba největšího rozkvětu - v zahradě Památníku se vrátíme do středověku. Návštěvníci budou mít možnost vyzkoušet si stará řemesla a dobové hry.

V sobotu 13. srpna od 13.00 - 17.00 hodin budou mít návštěvníci možnost prožít v Památníku K. H. Máchy v Doksech jeden den ve středověku. Zahrada ožije ukázkami starých řemesel a dobových her, představíme všední život obyčejných lidí. Zábavnou fomou dětem přiblížíme práci písařů ve středověkém skriptoriu, vyrobí si minci a koníka, se kterým si potom zasoutěží. Vyzkouší si dobové hry a po splnění všech úkolů na děti čekají krásné odměny. 
Tehdejší kuchyně byla nejenom zdravá, ale i chutná. O tom se budou moci přesvědčit malí i velcí návštěvníci např. u pekaře a perníkáře. Originální občerstvení pro  vás nachystá i českolipská kavárna Florian Café a krásnou keramiku můžete zakoupit od pana Jaroslava Lady.
 Divadlo ToTeM z Blatné připravilo pro malé návštěvníky pohádku O Smolíčkovi a malou tvůrčí dílnu, kde si děti budou moci vyrobit vlastní loutku. Tvůrci nejkrásnějších loutek budou odměněni cenami.

Přijďte si zasoutěžit, dozvědět se něco nového a udělat si krásné odpoledne na zahradu Památníku K. H. Máchy.

Akce se koná v rámci dokských městských slavností.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.