Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Aktuality

Vánoční koncert v jazzové náladě

19. 12. 2019
Památník národního útlaku a odboje Panenské Břežany

Eva Kleinová a MrSURKA 6TET vystoupí v kapli sv.Anny v Panenských Břežanech od 18 hodin dne 19.12.2019

Přečíst více

Ikonografie Kristova narození a dětství


Muzeum města Ústí nad Labem

Přednáška bude pojednávat o pozoruhodných sochách Panny Marie těhotné a o kultu Jezulátka, se zvláštním zaměřením na Jezulátko Pražské. Přednáška bude pojednávat o pozoruhodných sochách Panny Marie těhotné a o kultu Jezulátka, se zvláštním zaměřením na Jezulátko Pražské. Přednáška bude doprovázena bohatou obrazovou dokumentací. Přednášející: prof. PhDr. et Ing. Jan Royt, Ph.D., DSc.

Přečíst více

Fabriky a fabrikanti

18. 10. 2019 - 26. 01. 2020
Vila Löw-Beer v Brně (Muzeum Brněnska)

Nahlédněte do mikrosvěta meziválečné podnikatelské elity nejen v Brně, ale i v Ústí nad Labem či Ostravě. Výstava v galerii Celnice vás seznámí s textilními magnáty židovského původu z rodin Fuhrmannů, Himmelreichů, Löw-Beerů, Stiassni, Tugendhatů a Zwickerů. Mezi vystavenými exponáty uvidíte například vzorníky brněnských textilek nebo nově objevené archivní dokumenty – konvolut obchodní korespondence firmy Moses Löw-Beer z let 1870–1890.  Galerie Celnice je bezbariérová, volně přístupná od úterý do neděle v čase 10 až 18 hodin.

Přečíst více

XX. vánoční výstava - Betlémský příběh

01. 12. 2019 - 22. 12. 2019
Městské muzeum Žamberk

Městské muzeum Žamberk si Vás dovoluje pozvat na vernisáž XX. vánoční výstavy, která nese název Betlémský příběh. Vernisáž se uskuteční v neděli 1. prosince od 15:00 v prostorách městského muzea. Vánoční písně a koledy bude od 15:15 hodin zpívat pěvecký sbor VIOLA Žamberk. Návštěvníci se mohou těšit na překvapení v podobě unikátních betlémů z muzejních sbírek, od řezbářů a soukromých zapůjčitelů. V přízemí naleznete drobnosti pro Vaši vánoční inspiraci. Připraveno je také nové razítko BETLÉM a razítka s betlémskými postavami, díky kterým si můžete vytvořit originální vánoční přání nebo vlastní betlém. Malí i velcí návštěvníci mohou ve výtvarných dílnách vyrobit autorské figurky do našeho originálního ruličkového betlému, který se tak bude každým dnem rozrůstat. Návštěvu školních tříd a skupin prosíme objednat předem.

Přečíst více

Poezie vánočních ozdob

05. 12. 2019 - 12. 01. 2020
Hernychova vila (Městské muzeum v Ústí nad Orlicí)

Výstava vánočních ozdob ze sbírky Věry Dvořáčkové v Hernychově vile. Vánoční ozdoby ze sbírky Věry Dvořáčkové vás zaručeně naladí na vánoční notu. Přijďte si do Hernychovy vily prohlédnout jejich křehkou krásu. Vernisáž pořádáme 5. prosince v 17:00 hodin a výstava potrvá až do 12. ledna. Těšíme se na Vás! :)

Přečíst více

Vánoční myslivecké troubení


Muzeum města Ústí nad Labem

Vánoční koncert, který každoročně pořádá Českomoravská myslivecká jednota. Mladí myslivečtí trubači z Ústí nad Labem, Jirkova a Šluknova pod vedením svých učitelek přednesou lovecké znělky i skladby vánoční. Pořádá Českomoravská myslivecká jednota. Předprodej na OMS ČMMJ a v pokladně muzea.

Přečíst více

Schichtova epopej - názorný průvodce českou historií X.


Muzeum města Ústí nad Labem

Přednáška nás zavede do doby posledních Přemyslovců na českém trůně. Uherská královská koruna pro českého prince. Přednáška nás zavede do doby posledních Přemyslovců na českém trůně. Její téma vychází z námětu obrazu Schichtovy epopeje, na němž český a polský král Václav II. přijímá za přítomnosti svého syna vyslance, kteří nabízejí ještě nedospělému českému princi uherskou královskou korunu. Zobrazený výjev bude představen a zhodnocen zejména v kontextu východní politiky posledních Přemyslovců a prvních Lucemburků. Přednáší: Prof. PhDr. Lenka Bobková CSc. (Ústav českých dějin FF UK Praha).

Přečíst více

Komorní kytara ve vile: Bláha & Parejo

09. 12. 2019
Vila Löw-Beer v Brně (Muzeum Brněnska)

Pokračování cyklu komorních koncertů předního českého kytaristy Vladislava Bláhy, který koncertoval i v newyorské Carnegie Hall. Tentokrát nás čeká čistě kytarový večer – s Vladislavem Bláhou vystoupí ve schodišťové hale vily Löw-Beer španělský kytarista Rubén Parejo. V jejich podání zazní např. díla E. Granadose, J. Cardosa či J. W. Duarta. Jednotné vstupné 160 Kč Předprodej na pokladně Vily Löw-Beer v Brně, Drobného 22 (úterý až neděle 10–18 hodin). Rezervace na tel. 544 544 200. Rezervované vstupenky si prosím do týdne vyzvedněte, jinak budou vráceny zpět do prodeje.

Přečíst více

Ve stínu Impéria - Germáni a diba římská na Kladensku a Rakovnicku

29. 11. 2019 - 16. 02. 2020
Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně

Výstava vytvořená ve spolupráci s Muzeem T. G. M. Rakovník představuje období, kdy naše území a sousedilo s nejmocnější civilizací Římským impériem. Obsahuje krásné a unikátní archeologické nálezy, včetně cenných sbírek Národního muzea v Praze. Srdečně Vás zveme do Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně na výstavu Ve stínu Impéria (Germáni a doba římská na Kladensku a Rakovnicku) vytvořenou ve spolupráci s muzeem T. G. M. v Rakovníku, která představí unikátní archeologické nálezy z doby římské ze sbírek Národního muzea, Muzea T. G. M. v Rakovníku a Vlastivědného muzea ve Slaném, včetně nových objevů a poznatků o germánském osídlení našeho regionu v prvních čtyřech stoletích po přelomu letopočtu. Na přípravě výstavy a textů se vedle archeologického oddělení Muzea T. G. M. Rakovník podílel i přední odborník na dobu římskou Doc. PhDr. Eduard Droberjar, Dr. a numismatik PhDr. Jiří Militký, PhD. Výstava bude doplněna doprovodným programem pro školy. Všichni si pak budou moci vyzkoušet římskou zbroj, vyrobit typicky germánský účes, střílející "minikatapult" atd. Zakoupit zde bude možno též publikaci Germáni a doba římská na Rakovnicku. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 28. listopadu 2019 v 17 hod. a výstava potrvá do 16. února 2020. Přijďte se podívat, jak Germáni žili, pracovali, obchodovali, bojovali a umírali ve střetech s mocným římským impériem.  

Přečíst více

Marek Kvetan - Resaving

04. 12. 2019 - 31. 01. 2020
Galerie Kaple

Nová výstava v Galerii Kaple představí předního slovenského intermediálního umělce a pedagoga Marka Kvetana. Vernisáž se uskuteční ve středu 4. prosince od 18 hodin za účasti autora výstavy i kurátorů Vladimíra Beskida a Leszka Wojaczka. Po tušových obrazech česko-čínského umělce Jiřího Straky se prostor Galerie Kaple, sídlící na II. nádvoří meziříčského zámku Žerotínů, zaplní díly slovenského multimediálního umělce Marka Kvetana. Ten je jednou z výrazných postav mladé generace slovenského umění. Do Galerie Kaple přináší svou novou sérii 3D prací, která reflektuje jeho současné výtvarné myšleni. Sledujeme postupný ústup od dematerializovaných digitálních poloh k preferovaní prostorových a materiálních výstupů. Autor programově vychází z post-konceptuálních pozicí a soustřeďuje se na 3D realizace, preferuje kalkulaci, racionální myšlení a dvojité kódování. Své analytické způsoby uvažování promítá do různých médií. V poslední době se však soustřeďuje především na tvorbu jednotlivých objektů a digitální tisky. Ideová rovina děl Marka Kvetana nachází podněty v samotné kulturní podstatě atributů dobové vizuality a jejích marginálií. I v novějších dílech Kvetana se vyskytují pojmy jako estetismus, klišé, kýč nebo dekadence a stávají se tak pro autora jakýmsi východiskem. Jeho postup připomíná roli autora – revizionisty, který rozmazává hranice oblastí vizuální kultury formou hry symbolů, materiálů umění, neumění a hlavně paradoxně vkusu, na pozadí vysokého umění. Výstava v Galerii Kaple dostala název Resaving a bude k vidění do pátku 31. ledna 2020.

Přečíst více


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.