Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Aktuality

V PRAZE JAKO DOMA – Novoměstská radnice – VOUCHERY PRO TURISTY

01. 07. 2020 - 30. 09. 2020
Novoměstská radnice

Neváhejte a využijte jedinečnou letní nabídku pro mimopražské návštěvníky! Za každou noc v hotelu dostanete volný vstup do muzea, na památky, do zoo a na spoustu dalších atrakcí a zážitků. A také na VYHLÍDKOVOU VĚŽ Novoměstské radnice. Každý, kdo přespí víc než jednu noc v jednom z vybraných pražských hotelů, dostane od města poukázku. Projekt se zaměřuje na české turisty a především restart cestovního ruchu po nedávné koronakrizi. VOUCHER - poukázka, kterou návštěvníkovi poskytne město, bude platná v několika kulturních i volnočasových zařízeních města Prahy a to i na Novoměstské radnici. Do vyprodání zásob! 1. 7. - 30. 9. Věž, otevřeno út – ne 10 – 18 hod, vstupné – viz věž http://www.nrpraha.cz/aktuality/92/v-praze-jako-doma-vouchery-pro-turisty/  

Přečíst více

Kabalat Šabat s Tomášem Kresingerem


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Od 19.00 Přijďte se zúčastnit začátku jednoho z nejdůležitějších svátků v životě židů. Večerem bude provázet Ing. Tomáš Kreisinger, dvar tora povede Mgr. Věra Tydlitátová, Th.D. Při oslavách kabalat šabat uvítáme i případný příspěvek ke košer či vegetariánskému pohoštění. Pořádá ŽO Plzeň za finanční podpory NFOH.  

Přečíst více

Kabalat Šabat se Sylvií Wittmannovou


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

od 17.00 Přijďte se zúčastnit začátku jednoho z nejdůležitějších svátků v životě židů. Večerem bude provázet paní Sylvie Wittmannová. Při oslavách kabalat šabat uvítáme i případný příspěvek ke košer či vegetariánskému pohoštění. Pořádá ŽO Plzeň za finanční podpory NFOH.    

Přečíst více

Epoque Quartet


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Od 19.00 Ten nejlepší jazz, tango, či etno v podání těch nejlepších muzikantů. EPOQUE QUARTET a nejznámější skladby Pata Methenyho, Johna Williamse, Django Reinhardta, Astora Piazzolli a mnoha dalších. Multižánrový Epoque Quartet v roce 2019 oslavil 20 let své existence. Své dvacáté výročí soubor oslavil galakoncertem ve zcela zaplněném velkém sále pražské Lucerny a to za přítomnosti televizních kamer České Televize. Hosty a spoluúčinkujícími byli osobnosti jako Dagmar Pecková, Marek Eben, Dan Bárta, Jiří Lábus, Petr Čtvrtníček, Barbora Poláková a mnoho dalších. Během tohoto večera bylo také pokřtěno úplně nejnovější album souboru Epoque Quartet 20. Širokému publiku je EQ známý také svým účinkováním v televizní show Stardance. Vstupenky na GoOut: https://goout.net/cs/listky/epoque-quartet/cljg/ Vstupenky na Vstupenka Plzeň:  https://rezervace.plzenskavstupenka.cz/mrs-plzen/standard/Hall/Index/171341/FJPEPWR6rRERUtoy4_plu_KSqg_rov__rov__xcodex_AGA1gFbU4wj1El5NuREHnAYtkHGzqGctqTbWnA__?  

Přečíst více

Koncert: Góthien


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Od 19.00 Koncert dobové hudby pod širým nebem ve dvoře Staré synagogy. Soubor dobové hudby Góthien uvádí na svých koncertech písně ze středověkých rukopisů Cantigas de Santa Maria, Libre Vermell de Montserrat, Carmina Burana, písně sefardské a taneční skladby z celé Evropy i Blízkého východu.   Soubor koncertuje v historických kostýmech v komorním prostředí na hradech a zámcích, a také na velkých hudebních festivalech doma i v zahraničí.   Vystupuje ve složení: Markéta Velichová - šalmaje, chalumeau, flétny, dudy; Tamara Císařová - smyčce, zpěv; Ivan Kudrna -cistra, zpěv; Martin Velich - bicí nástroje.      Během konání nabízíme pivo z pivovaru Chříč.   Vstupné dobrovolné.  

Přečíst více

Podvacáté

07. 10. 2020 - 01. 11. 2020
Novoměstská radnice

Tvůrčí skupina - výstava výtvarné tvorby. Již dvacáté, jubilejní bienále připravila Tvůrčí skupina v galerii v Novoměstské radnici Tvůrčí skupina vznikla téměř před 40 lety, kdy skupina architektů a urbanistů začala společně vystavovat svá různorodá výtvarná díla - grafiku, kresby, obrazy a objekty. Pravidelní návštěvníci těchto skupinových akcí mohli sledovat tvůrčí vývoj jednotlivých členů také na řadě jejich samostatných výstav doma i v zahraničí. Oslavme tedy spolu naše dvacáté bienále. Současní členové skupiny - Alois Doležel, Jana Hauptmannová, Alena Hořejší, Milan Jíša, Miroslav Kubový, Martin Květ, Jozef Macko, Rudolf Mach, Jiří Mejstřík, Milan Mysliveček, František Novotný, Ivo Oberstein, Hana Sluková, Tatjana Tichá. 7. 10. – 1. 11. 2020 Galerie v přízemí, otevřeno úterý – neděle 10 – 18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč. http://www.nrpraha.cz/program/1062/p-o-d-v-a-c-a-t-e/  

Přečíst více

Kabalat Šabat s Jiřím Blažkem


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Od 19.00 Přijďte se zúčastnit začátku jednoho z nejdůležitějších svátků v životě židů. Večerem bude provázet Mgr. Jiří Blažek, ThD. Při oslavách kabalat šabat uvítáme i případný příspěvek ke košer či vegetariánskému pohoštění. Pořádá ŽO Plzeň za finanční podpory NFOH.    

Přečíst více

Workshop: Ornamentální zpěv v modální hudbě


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

10.00 - 17.00 Tento kurz je pro všechny, kteří milují ve zpěvu bohaté melodie, "orientální" "čtvrttónové" nebo "mikrotonální" ladění, emoce vyjádřené ornamenty a nikoli akordovými postupy. Mým cílem je přiblížit zpěv nezápadní modální hudby, především hudby blízkého východu a středomoří. Řekneme si něco o různých typech ladění, o stupnicích/módech, tzv. makamech, a naučíme se je slyšet a zpívat - není to tak těžké, jak se může zdát. Nakonec se v těchto nových tónech ponoříme do jedné řecké a jedné sefardské písně, obou upravených pro vícehlas, a zkusíme v nich improvizovat. Připomínka: Nebudeme se primárně zabývat pěveckou technikou ve smyslu tvorby hlasu, ani nebudu zasahovat do způsobu (rejstříky, barvy), jakým účastníci budou zpívat. Budeme zde řešit pouze formu :) Účastníci dostanou vytištěné materiály. Požadavky pro zájemce o kurz: Lepší intonace je nutná; porozumění hudební notaci je výhodou, ale ne nezbytné; schopnost improvizace výhodou. V rámci přihlášení mi, prosím, zašlete přes úschovnu nebo přímo na email nahrávku svého zpěvu bez doprovodu. Může to být jakákoli píseň nebo improvizace. ROZVRH před 10:00 společné setkání v přednáškové místnosti synagogy. 10:00-13:00 Teoreticko-praktická část v přednáškové místnosti: Úvod do modální hudby, přehled používaných intervalů a stupnic, rytmů, struktura skladeb; intonování v jiném ladění, Přesun do synagogy: trénink jednoduchých melodií v konkrétních stupnicích, improvizace; 13:00-14:00 přestávka na oběd 14:00-17:00 Nácvik písní, improvizace jednotlivců a improvizace skupiny PŘIHLAŠOVÁNÍ V případě zájmu, nebo v případě nejasností a pochybností :), pište mi na email jirina.bab@gmail.com. Cena kurzu je 1500 kč, platbu odešlete, prosím, nejpozději do 15. 7., číslo účtu Vám odešlu po přihlášení. Něco o mně, lektorce: Tvořím a vystupuji pod jménem Silva Morasten. Baví mě objevovat neznámé žánry a techniky zpěvu. Učím zpěv v Plzni, v Praze i online, okrajově pracuji jako muzikoterapeut, a ve volném čase studuji různé hudební teorie, především ve flamencu, makamech a staré evropské hudbě (od gotiky do baroka).

Přečíst více

Piano na cestách: Ze světa hudby


Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Od 19.00 Piáno na cestách je skupina lidí, která sdílí vášeň pro hudbu v přírodě. Vyjíždí s piánem na vleku mnohdy bez jasných cílů a zastaví tam, kde se jí líbí, ať už je to krásné místo v přírodě, ...nebo třeba ve Staré synagoze v Plzni, kam zavítá 7.7. 2020. Tímto Vás zveme na improvizované klavírní vystoupení, kde zahraje Richard Fahrner a Miriam Plachá. Součástí bude i vyprávění s hudbou a o hudbě. Těšíme se na vás.   Vstupné dobrovolné doporučené 100 Kč

Přečíst více

Jindřich Buxbaum, Život zbožných Židů, Život v ješivě

27. 03. 2020 - 10. 07. 2020
Stará synagoga, expozice: „Židovské tradice a zvyky“

Ve Staré synagoze v Plzni vystavuje své fotografie moravský fotograf Jindřicha Buxbaum. Žije ve vsi Nová Hradečná u Uničova a je členem Židovské obce v Olomouci. Byť fotografuje už od svých čtrnácti let, židovské tématice se intenzivně věnuje až v posledních dvou desetiletích. Zato důkladně, s osobním zaujetím, citem pro detail i správný okamžik. Fotografuje život židovských komunit nejen v Izraeli, ale i v různých zemích Evropy. Kromě České republiky fotografoval na Slovensku, v Polsku,na Ukrajině, v Belgii, v Británii. Právě ze souborů těchto fotografií vznikla v r. 2017 kniha Židé v diaspoře. Současná výstava fotografií Jindřicha Buxbauma ve Staré synagoze v Plzni představuje části dvou autorových souborů Život zbožných Židů (vystaveny jsou fotografie z Mikulova, Londýna a Antverp) a Život v ješivě vytvořeného v židovské chlapecké škole v Kyjevě.   Akce je dostupná dle aktuální provozní doby

Přečíst více


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.