Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Aktuality

Muzejní vycházka - Bude hrad Orlík i nadále zahalen lesy?

29. 02. 2020
Muzeum dr. Aleše Hrdličky

Muzejní vycházky pravidelně zavádějí návštěvníky na zajímavá místa a za poznáním. Pamatujete si, jak se věž Orlíku vypínala nad korunami stromů? Bylo to poměrně nedávno. Proč v současné době tak rychle usychají celé lesy a co patří mezi hlavní příčiny tohoto jevu? Jsou ohroženy pouze smrkové monokultury? A kam putuje vytěžené dřevo? Ne vždy byl však vrch pod Orlíkem zalesněn. Vrátíme se i do minulosti a povíme si, jak se měnil ráz okolí hradu díky vysazování lesů. Na zimní muzejní vycházce dále zjistíme, jaké stromy rostou v Humpolci a okolí a pokusíme se je určit. Uvidíme na tři desítky druhů dřevin a šestnáct státem chráněných památných stromů. Vycházku povede Mgr. Petr Filip.   Sejdeme se 29. února ve 13 hodin na Horním náměstí před muzeem. Časová náročnost: 2-3 hodiny   Délka trasy: 4-8 km V případě nepříznivého počasí se akce odkládá, pro aktuální informace sledujte webové stránky nebo facebook muzea.

Přečíst více

Muzejíčko

05. 02. 2016 - 31. 12. 2026
Muzeum Šumperk (Vlastivědné muzeum v Šumperku, příspěvková organizace)

Muzeum pro děti i dospělé všech věkových kategorií, plné zábavy, her, hlavolamů, kvízů a různých zajímavostí. Začínáme 5. února 2016 Zimní hernou.

Přečíst více

Magický svět loutek - stálá expozice


Mydlářovský dům (Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi)

Vstupte do Magického světa loutek a nechte se vést od historie k moderně českého loutkářství. Nahlédněte do světa Orientu. Stálá expozice nazvaná Magický svět loutek postupně návštěvníky seznamuje s loutkami kočovných loutkářů, varietními loutkami, rodinnými loutkovými divadly a dekoracemi českých umělců. Nechybí ani Spejbl a Hurvínek, tvorba Jiřího Trnky nebo Josefa Váchala. V zahraniční části expozice jsou k vidění stínové loutky z Indonésie, výběr loutek z Indie, Japonska, Číny nebo Barmy a také vietnamská vodní loutka.

Přečíst více

Aktuální informace sledujte


Výstavní síň Orlová (Muzeum Těšínska)

Aktuální informace sledujte na http://www.muzeumct.cz/orlova/

Přečíst více

Aktuální informace sledujte


Výstavní síň Karviná (Muzeum Těšínska)

Aktuální informace sledujte na http://www.muzeumct.cz/karvina/

Přečíst více

Pavel Koubek - Pověstná místa

04. 02. 2020 - 27. 02. 2020
Muzeum dr. Aleše Hrdličky

Výstava představuje obrazové i textové příběhy míst, které se staly svědky nejrůznějších událostí. Výstavu připravilo Občanské sdružení Zelené srdce. Na výstavě Pověstná místa se seznámite s lokalitami v blízkosti Humpolce, k nimž se váže některá z pověstí. Zjistíte, proč byla tato místa pro naše předky důležitá, proč si tyto pověsti předávali a jak na ně v současnosti zapomínáme.

Přečíst více

Exteriéry velkomoravského hradiště

08. 09. 2015 - 31. 12. 2015
Slovanské hradiště v Mikulčicích (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

Procházka exteriéry památníku Staré a Velké Moravy po návštěvnických trasách akropole a podhradí s prohlídkou negativů základů mikulčických kostelů a knížecího paláce. Procházka exteriéry památníku Staré a Velké Moravy po návštěvnických trasách akropole a podhradí s prohlídkou negativů základů mikulčických kostelů a knížecího paláce. Poznávání naší historie, krásy přírody lužních lesů a genia loci mikulčické lokality, místa, kde s určitostí pobývali patroni Evropy a slovanští věrozvěstové sv. Cyril a Metoděj.  

Přečíst více

Aktuální informace sledujte


Technické muzeum Petřvald (Muzeum Těšínska)

Aktuální informace sledujte na http://www.muzeumct.cz/petrvald/

Přečíst více

Aktuální informace sledujte


Výstavní síň Musaion (Muzeum Těšínska)

Aktuální informace sledujte na http://www.muzeumct.cz/havirov/

Přečíst více

Aktuální informace sledujte


Výstavní síň Jablunkov (Muzeum Těšínska)

Aktuální informace sledujte na http://www.muzeumct.cz/jablunkov/

Přečíst více


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.