Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Aktuality

Noční pražské věže

16. 09. 2019
Novoměstská radnice

Známá dobrodružná orientační hra po pražských věžích při zapadajícím slunci. 16. 9. Nádvoří NR, start 17:30 - 18 hod, registrace od 16:30 hod, startovné při registraci na webu prazske-veze.cz 300 Kč dospělí, 200 Kč děti http://www.nrpraha.cz/program/987/nocni-prazske-veze/ Soutěžící z celé České republiky si opět přijedou zahrát do metropole dobrodružnou hru Pražské věže. Otázky z historie a spousta schodů a jako již tradičně - překvapení a pohled na Prahu při zapadajícím slunci.  

Přečíst více

Život aristokratických dětí

04. 07. 2019 - 01. 09. 2019
Muzeum Vyškovska, příspěvková organizace

Srdečně Vás zveme na výstavu ze sbírky Muzea hraček Rychnov nad Kněžnou Život aristokratických dětí, která začíná v Zámecké komoře Muzea Vyškovska 4. 7. 2019 a bude zde k vidění do 1. 9. 2019. Výstava je zaměřená na způsob života a zábavu dětí z aristokratických rodin na přelomu 19. a 20. století. Zabývá se vzděláním, odíváním, vystupováním ve společnosti, zábavou od narození až po dospělost. K výstavě jsme připravili doprovodný program v podobě tvořivých dílniček v rámci Muzejních dílniček pro šikovné ručičky, bližší informace najdete na www.muzeum-vyskovska.cz.

Přečíst více

Pohádkové prázdniny Andrey Popprové

27. 06. 2019 - 01. 09. 2019
Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě

Hravá výstava pro děti i dospělé. Ilustrace z dětských knih spisovatelky a ilustrátorky Andrey Popprové. Na prázdninové výstavě v ambitu si můžete prohlédnout ilustrace z knih, zahrát si stínové divadlo, vyzkoušet si malované čtení, hledat ukryté obrázky a mnoho dalšího. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 27. 6. od 16.30 hodin, kde nám žáci dokské ZUŠ sehrají vystoupení Kramářské písně a autorka představí svou práci. Po dobu trvání výstavy si můžete v muzejní knihovně zakoupit knihy Andrey Popprové za zvýhodněnou cenu. Na další setkání s Andreou Popprovou vás zveme na Městské slavnosti do Památníku K. H. Máchy v Doksech 17. 8. 2019 od 12 – 18 hodin, kde bude beseda, autogramiáda a výtvarná dílna. Mottem Andrey Popprové je: „Ve všech knížkách, jak psaných mojí rukou, tak i knížkách jiných autorů, je mojí snahou přiblížit dětem text s obrázky pro ně srozumitelným způsobem, tak aby se jim čtení knížek stalo radostí.“ Srdečně zveme děti i rodiče na hravou výstavu plnou krásných ilustrací radostného dětského světa.        

Přečíst více

Život generála Františka Moravce

23. 07. 2019 - 24. 08. 2019
Galerie (Městské muzeum a knihovna Čáslav)

Brigádní generál František Moravec (1895-1966) po celý život věrně sloužil ideálu svobodné a demokratické republiky československé. Byl legionářem, vojenským zpravodajcem, mužem, který rozhodl o cíli operace Anthropoid a rovněž účastníkem protikomunistického odboje. Tato putovní výstava představí návštěvníkům expozice zásadní životní události významného generála v rovině profesní i osobní. Záštitu nad ní převzala 601. skupina speciálních sil z Prostějova, jež je nositelem čestného názvu „generála Moravce“.  

Přečíst více

Tisíciletá tradice české měny

18. 07. 2019 - 24. 08. 2019
BÝVALÉ PAPÍRNY (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci ( pobočka Stará papírna))

výstava o vývoji měny v českém státě, která je připravena ve spolupráci s VM v Pardubicích a FF Univerzity Pardubice . Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci vás zve do Staré papírny na slavnostní zahájení výstavy Tisíciletá tradice české měny, které se uskuteční ve čtvrtek 18. července 2019 od 17 hodin. Výstava netradiční formou přibližuje hlavní mezníky měnového vývoje, jimiž český stát, který v období středověku a raného novověku představoval hlavního evropského vývozce mincovního stříbra, přispěl k dějinám peněžního oběhu. Výstavu připravilo Východočeské muzeum v Pardubicích ve spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Pardubice a Českou mincovnou v Jablonci nad Nisou již v roce 2013 pro New York. Putovní výstava cestovala i po dalších amerických městech a od roku 2016 byla představena českému publiku, např. v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. V letošním roce, kdy Česká národní banka slaví sto let zavedení československé měny a její peněžní jednotky česko-slovenské koruny, se výstava přímo nabízí. Na deseti panelech je představena tisíciletá tradice s bohatým obrazovým materiálem a galvanoplastickými kopiemi vzácných historických mincí z dílny restaurátora Michala Vojtěchovského. Autorem grafického návrhu výstavy je Ondřej Ulrich. V pobočce Stará papírna (Volyňských Čechů 733) v Žatci je k této výstavě pro děti i dospělé připraveno množství kvízů, soutěží a hádanek. Výstava potrvá do 24. 8.  

Přečíst více

Dálnice Praha - Brno - Zlín v obrazech času (1938 - 1950)

05. 04. 2019 - 21. 09. 2019
tzv. Krenišovský dvůr (Muzeum silnic ve Vikýřovicích u Šumperka)

Výstava připomíná historii budování dálnic v Čekoslovensku.

Přečíst více

Středohoří a jiné v obrazech a kresbách

03. 07. 2019 - 01. 09. 2019
Muzeum města Ústí nad Labem

Vernisáž výstavy obrazů pana Václava Lepičovského s tématy krajin, městských i interiérových zátiší a portrétů, olejomalby a perokresby. Vernisáž výstavy obrazů pana Václava Lepičovského s tématy krajin, městských i interiérových zátiší a portrétů, olejomalby a perokresby inspirované zejména krásou Českého středohoří, Prahy a francouzské Provence poskytnou krátké ztišení, zvnitřnění, zamyšlení a vytržení ze starostí každodenní rutiny života.

Přečíst více

Hoří má panenko!

05. 08. 2019 - 01. 09. 2019
Výstavní síň (Městské muzeum a knihovna Čáslav)

Výstava ke 150, výročí založení hasičského spolku v Čáslavi.  

Přečíst více

Nová sezóna + výstava Josef Hoffmann – Otto Prutscher

01. 07. 2019 - 27. 10. 2019
Rodný dům Josefa Hoffmanna (Moravská galerie v Brně)

Přijměte srdečné pozvání do Muzea Josefa Hoffmanna, kde je zrovna aktuální výstava architekta a designéra Otto Prutschera. Novinky této sezóny v Muzeu Josefa Hoffmanna: otevřené nádvoří se zahradou a altánem, interaktivní prvky v expozici, mobilní bar, půjčovna elektrokol, freedomek. ► Rakouský designér a architekt, ale také důležitá osobnost secesního vídeňského hnutí Wiener Sezession v čele s Gustavem Klimtem a jeden z kmenových designérů Wiener Werkstätte - to byl Otto Prutscher. Patřil k žákům a později také nejbližším spolupracovníkům Josefa Hoffmanna. Výstava v rodném domě Josefa Hoffmana v Brtnici poukazuje na provázanost mezi těmito dvěma osobnostmi. VÍCE O VÝSTAVĚ NA http://bit.ly/ottoprutscher

Přečíst více

Přijďte k nám na jedno

11. 07. 2019 - 08. 09. 2019
Hlavní budova muzea (Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci (Hlavní budova muzea))

Výstava o pivní kultuře v Žatci s drobným dárkem pro každého návštěvníka. Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci vás zve na slavnostní otevření výstavy Přijďte k nám na jedno aneb Z Rakouska až do RAJe, které se uskuteční ve čtvrtek 11. července 2019 od 17 hodin v hlavní budově muzea. Autor a kurátor výstavy Libor Šebek ve spolupráci s Markem Cajthamlem a Miroslavem Černým se pokusil zmapovat všechny žatecké restaurace a hostince fungující od doby Rakousko – Uherska až do jejich převedení pod správu Restaurací a Jídelen. O tom, že byla pivní kultura v Žatci velmi rozmanitá, se můžete přesvědčit na dobových fotografiích, reklamách, ale i exponátech, které se podařilo nasbírat či vypůjčit od dobrovolných spolupracovníků ze Žatce i blízkého okolí. Pro každého návštěvníka této výstavy a či sběratele tácků mají pořadatelé připravený malý dárek, exkluzivní pivní tácek, jehož vydání podpořila firma Svoboda & Fraňková spol. s.r.o. Žatec. Výstava potrvá do 8. září 2019.  

Přečíst více


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.