Pivovarské muzeum u Fleků

Praha Hlavní město Praha
Ostatní zaměření
Expozice v bývalé renesanční sladovně seznamuje návštěvníky s historickými nástroji k výrobě sladu a piva.

K pětistému výročí pivovaru U Fleků jsme v budově bývalé sladovny otevřeli pivovarské muzeum. Expozice vytvořená v roce 1999 dokonale zapadá do romantického prostředí pivovaru a umocňuje jeho neopakovatelnou atmosféru. Přijďte se podívat na historické pivovarské stroje a další zajímavosti i vy.

V renovovaných výstavních prostorách na vás čekají ukázky pivovarských strojů, nářadí a nádob. Zároveň se seznámíte s dávnou historií výroby piva v Praze. Nejzajímavější částí muzea je renesanční místnost, ve které se sušil slad horkým kouřem ze spalovaného dřeva.

  • Na prohlídku vás rádi vezmeme kdykoli od pondělí do soboty v čase mezi 10 a 16 h. V sobotu jsou exkurze podmíněné konzumací v restauraci. V neděli a pondělí máme zavřeno.
  • Prohlídky probíhají pouze na objednávku a jsou limitované počtem návštěvníků (max. 15 osob). Cena za osobu je 100 Kč.
Kontakty

Adresa:

Pivovarské muzeum u Fleků
Křemencova 11
11000 Praha
GPS: 50.078907889793, 14.41692563373

Oficiální stránky muzea:

http://www.ufleku.cz
Galerie Rudolfinum Galerie Rudolfinum
Praha Hlavní město Praha
Muzeum kávy Alchymista Muzeum kávy Alchymista
Praha Hlavní město Praha
Pražský hrad Zlatá ulička Pražský hrad
Praha Hlavní město Praha
Muzeum Karla Zemana Muzeum Karla Zemana
Praha Hlavní město Praha
Galerie Kroupa Galerie Kroupa
Praha Hlavní město Praha

Zajímá vás, co nového se u nás děje?
Přihlaste se k odběru newsletteru.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.