Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Chotilské muzeum

Ohodnoťte muzeum


4,6
Celkový dojem z muzea

Hornické muzeum Příbram ve spolupráci s Obcí Chotilsko, Podblanickým muzeem ve Vlašimi a za finanční podpory Evropské unie zpřístupnilo v Chotilsku novou stálou expozici s názvem Z historie staré Vltavy. 

Na ploše cca 200 metrů čtverečních jsou zdokumentovány bohaté dějiny a přírodní krásy říčního úseku od Zvírotic po někdejší Svatojánské proudy, před vznikem Slapské a Štěchovické přehrady. Připomíná nejstarší osídlení této oblasti v pravěku, život podél reky v dnes zaniklých obcích, osadách a samotách, využívání řeky pro dřevařský průmysl i těžbu a zpracování zlata a také kamene v okolních lomech. Ve čtrnácti částech přináší zajímavosti o místech, která navždy zmizela pod hladinou Vltavské kaskády.

Expozice opírající se o  množství trojrozměrných předmětů, dobových vyobrazení, historických map a dalších materiálů je umístěna v podkroví zrestaurované budovy bývalé hospodářské usedlosti na návsi obce Chotilsko.Sídlí zde také muzeum balonového létání, galerie současného výtvarného umění nazvaná podle místního rodáka prof. Františka Drtiny - Drtinova galerie a informační centrum.

Celý objekt je bezbariérový.

Zaměření: technické

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Chotilské muzeum
Chotilsko 14
262 03 Nový Knín
GPS: 49.683207491519, 13.986797332764

Telefon:

+420734837333

Oficiální stránky muzea:

http://www.ic-chotilsko.cz/


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
4,3
Lidé v muzeu
5,0
Služby návštěvníkům
4,3
Doprovodné akce
2,7
Zobrazit všechna hodnocení muzea (3)
4,6
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.