Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Galerie Josefa Lieslera

Ohodnoťte muzeum

Cílem galerie je pořádání výstav a doprovodných akcí, které jsou zaměřeny nejen na současnou mladou scénu, ale zároveň také oslovuje místní umělce a vzdělávací zařízení.


5,0
Celkový dojem z muzea

Galerie Josefa Lieslera byla založena roku 1996. Původně byla součástí informačního centra a výstavní činnost byla brána jako doplňková. Pořádaly se zde prodejní výstavy keramiky, dekorativního textilu či maleb. Intenzivněji se začalo na výstavní program dbát, když galerie přešla pod Kulturní zařízení v Kadani. Informační centrum bylo přestěhováno do jiných prostor a galerie získala punc čistě výstavního prostoru. Nyní je cílem galerie pořádání výstav současného umění a doprovodných akcí ve spolupráci s institucemi, školami, sdruženími, spřátelenými galeriemi i umělci a širokou veřejností.

Každá výstava trvá vždy jeden měsíc. Principem je rozmanitost výtvarných přístupů a médií. Cílem je podporovat lokální umělce a zároveň seznamovat veřejnost s trendy současného českého a slovenského mladého umění.

V roce 2015 vznikly facebookové stránky galerie, kde lze nalézt všechny novinky týkající se výstav, ale i zajímavosti ze světa kultury. Přehled galerijního programu na celý rok naleznete zde http://www.kultura-kadan.cz/budova/4037/galerie-josefa-lieslera.

Galerie Josefa Lieslera sídlí na Mírovém náměstí v turisticky rušné lokalitě a je součástí radnice, která je dominantou a symbolem města Kadaň, také nazývaného královské město.

 

Zaměření: umění, galerie

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Galerie Josefa Lieslera
Mírové nám. 1
432 01 Kadaň
GPS: 50.3765691, 13.2701275

Oficiální stránky muzea:

http://www.kultura-kadan.cz


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
5,0
Lidé v muzeu
5,0
Služby návštěvníkům
5,0
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (1)
5,0
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.