Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem

Ohodnoťte muzeum

Galerie představuje významné kulturní a společenské centrum Roudnice nad Labem i Podřipska. Je členem Rady galerií ČR a Asociace muzeí a galerií ČR. Jejím zřizovatelem je Ústecký kraj.


4,9
Celkový dojem z muzea
V roce 2010 oslavila galerie jako třetí nejstarší veřejná sbírkotvorná instituce v Čechách specializovaná na výtvarné umění sté výročí založení. V lednu 1910 doputovaly do Roudnice bedny s obrazy, které městu spolu s přáním, aby vybudovalo galerii moderního umění, daroval mecenáš a sběratel August Švagrovský. Od roku 1965 galerie sídlí v bývalé jízdárnělobkowiczkého zámku v Roudnici nad Labem, která byla postavena v poslední čtvrtině 17. století italským architektem Antoniem Portou. Zaklenutý interiér budovy, osvětlený bočními okny vytvořil působivé prostředí pro stálou sbírku galerie. Za její „rodinné stříbro“ lze považovat soubor 60 obrazů Antonína Slavíčka, který byl součástí kolekce Augusta Švagrovského čítající přes 200 uměleckých děl. 
 
Galerie dnes pečuje o více než 3.000 obrazů, kreseb, grafických listů, soch a předmětů užitého umění. Bohatství sbírkového fondu zpřístupňuje veřejnosti ve stálé expozici i prostřednictvím krátkodobých prezentací a katalogů. Rozvíjí rovněž bohatou výstavní činnost, založenou na prolínání několika dramaturgických řad, v nichž se střídají monografické a kolektivní projekty, různé výtvarné disciplíny, moderní umění se starým, klasické s experimentálním. Doplňuje je širokým spektrem doprovodných programů, rozvíjejících témata jednotlivých výstav. Odehrávají se tu koncerty, divadelní představení, literární či literárně hudební programy, přednášky, besedy i filmové večery. Dětem slouží výtvarný ateliér.
 
 
KONTAKT: 
 
Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Příspěvková organizace Ústeckého kraje
Očkova 5
413 01 Roudnice nad Labem
tel.: +420 416 837 301
galerieroudnice@gmail.com
 
 
 
OTEVÍRACÍ DOBA:
 
úterý–neděle: 10–17 hodin
zavírací den: pondělí
 
VSTUPNÉ:
 
plné: 60 Kč (dospělí)
snížené I: 30 Kč (děti, studenti, důchodci)
snížené II: 10 Kč (školní skupiny s pedagogickým doprovodem)
 
VOLNÝ VSTUP:
 
Děti do 6 let, pedagogický doprovod, studenti a pedagogové uměleckých škol a dějin umění, novináři, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P, ICOM, RGČR, AMG, ZMS, AICA, UHS, NPÚ, AVP, rodinných pasů (1 člen rodiny zdarma, ostatní snížené vstupné).
 
Každý pátek máme vstup zdarma. (Během instalace nových výstav je galerie i v těchto dnech uzavřena.) 
 

Zaměření: umění, galerie

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem
Očkova 5
413 01 Roudnice nad Labem
GPS: 50.424695430895, 14.262578666795

Telefon:

+420416837301

Oficiální stránky muzea:

http://www.galerieroudnice.cz


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
4,9
Lidé v muzeu
4,8
Služby návštěvníkům
4,8
Doprovodné akce
2,1
Zobrazit všechna hodnocení muzea (12)
4,9
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.