Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Ondřej Filípek Paralelní balanc

Galerie Sýpka

V polovině listopadu uvede meziříčská Galerie Sýpka díla mladého sochaře a rodáka z nedalekého Rožnova, Ondřeje Filípka. Vernisáž výstavy s názvem Paralelní balanc se uskuteční ve středu 13. listopadu v 18:00.

Ondřej Filípek ve svých sochařských instalacích kombinuje objekty a materiály industriální povahy s deformovanými figurálními torzy. Zachází s imaginativním prostorem úzkosti z patologického charakteru prostředí. Nepracuje s okázalou expresí, ale transformuje ji prostřednictvím specifické útrpné uzavřenosti tvaru, čímž účinek významu umocňuje. Svými pracemi poukazuje na potřebu oživování lidského rozměru stávajícího způsobu existování, na hraniční moment situace.

Ondřej Filípek (1993) absolvoval roku 2018 Akademii výtvarných umění v Praze (Ateliér sochařství I, J. Róna, 2013, a L. Rittstein, 2014–2015; Ateliér figurálního sochařství a medaile, V. Míča, 2016–2018). V témže roce byl zastoupen na výstavě Možnosti dialogu v Salmovském paláci Národní galerie a proběhla jeho samostatná výstava v pražské galerii Stone Projects. Letos jeho práce představila Galerie hlavního města Prahy v Colloredo-Mansfeldském paláci na výstavě Vaz v rámci cyklu Start Up. Vystavoval společně s Jakubem Janovským – Šest prstů v pražské DSC Gallery a nedávno prezentoval soubor prací v (A)Void Floating Gallery v Praze. Současně úspěšně působí i ve sféře hudby, jako člen punkové kapely Vole.

 


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.