Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Galerie U Mloka

Ohodnoťte muzeum

Galerie moderního umění. Pořádáme výstavy, koncerty, přednášky, filmové projekce a mnoho dalšího. otevřeno / opening hours pondělí–pátek 13:00–19:00 a v průběhu akcí. O svátcích a letních prázdninách zavřeno.


4,4
Celkový dojem z muzea

CZ

(for English please see below)

Galerie je místo setkávání, prezentace výtvarných, hudebních, divadelních, filmových a básnických aktivit. Soustřeďujeme se na nové umělecké trendy a počiny. Dáváme prostor jak začínajícím umělcům, kteří tímto často dostanou vůbec první možnost k veřejné prezentaci, tak kontrastně i umělcům, kteří si již své stále místo na uměleckém poli vydobili a jsou známí nejen v České Republice, ale i v mezinárodním měřítku.
Najdete ji v podzemních prostorách staré zástavby středu města Olomouce, nedaleko hlavního náměstí. Na většině akcí necháváme vstupné dobrovolné a spoléháme tak na pochopení a projev podpory od samotných návštěvníků. Galerie Vám návštěvu zpříjemní posezením v klidném nekuřáckém prostředí, širokou nabídkou čajů, knihami k zapůjčení a příjemnou hudbou.

Náplní činnosti galerie je:
- Prezentace současného mladého umění, umění kladoucí otázky, jenž se snaží nabourávat předsudky a vést člověka k větší zodpovědnosti a toleranci. Ročně pořádámě deset výstav současného umění. Dramaturgickým plánem se snažíme obsáhnout co nejširší spektrum technik - video - art, olejomaly, koláže, fotografie, objekty, kresby.
- Tvorba multižánrového-kulturní prostoru v Olomouci, který se neskládá jen z výstav, ale z dalších uměleckých oborů – koncerty, divadla, filmové kluby, básnické aktivity, přednášky, bubenické večery...
- Nabídka veřejného kulturního prostoru nejen mladým lidem, chráněného od návykových látek, včetně alkoholu a tabáku.
- Pořádání galerijních animací pro žáky ZŠ a SŠ - vzdělávací prožitkové programy, které korespodují a aktuální výstavou s využitím prvků artefiletiky a dramiky.

Galerie U Mloka je součástí P-centra, spolku - neziskové organizace, která se zabývá prevencí, lečbou a integrací osob ohrožených drogovou závislostí. Kulturními aktivitami chceme mimo jiné přispět k otevření domu P-centra širší veřejnosti.

Galerie U Mloka je součástí neziskové organizace P-centrum, která se zabývá léčbou, prevencí a integrací osob ohrožených drogovou závislostí. Kulturními aktivitami chceme mimo jiné přispět k otevření domu P-centra širší veřejnosti.


EN

Gallery U MLOKA is a place of informal meetings and presentation of mainly visual but also musical and literary art activities of young people. Gallery U MLOKA was found in 1998 as a place opened for contemporary arts. It seats in the underground space of a historical building, close to the main square in the centre of Olomouc (CZ). The aim of Gallery U MLOKA is to open P-centrum building to wider public. Thanks to the gallery the users of specialised services do not have to feel stigmatised by entering the building. To run the gallery means more than just to display pictures on the wall. We find the gallery to be the centre of local community, which provides educational and leisure activities. Education through art is very potential to be a good background for personal and social education and it can be very efficient in breaking the barriers and improving the tolerance to diversity. A small tearoom partly catered by volunteers is a part of our Gallery U MLOKA. Our regular activities (most of them are organised in cooperation with volunteers) are:

Exhibitions – focused on contemporary art and art supporting social sphere. One exhibition usually lasts for one month. Some exhibitions are accompanied by seminars or workshops for secondary and primary school students.

We would also welcome your art project! Just write a short info, eventually send some pictures at galerie@p-centrum.cz

Zaměření: umění, galerie

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Galerie U Mloka
Lafayettova 9
772 00 Olomouc
GPS: 49.591279459745, 17.252062261105

Telefon:

+420 585 221 983

Oficiální stránky muzea:

http://galerieumloka.p-centrum.cz/


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
4,4
Lidé v muzeu
4,4
Služby návštěvníkům
4,4
Doprovodné akce
1,6
Zobrazit všechna hodnocení muzea (5)
4,4
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.