Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Dům umění

Ohodnoťte muzeum

Galerie výtvarného umění v Ostravě

Galerie výtvarného umění v Ostravě spravuje sbírku • evropské malby • české malby 19. a 20. století • výtvarného umění ostravského regionu • kresby a grafiky • plastiky • fotografie


4,1
Celkový dojem z muzea

Galerie výtvarného umění v Ostravě byla založena v roce 1952 jako Krajská galerie. Sídlí v Domě umění, v památkově chráněné budově z roku 1926, která patří mezi skvosty ostravské architektury. Jedná se o největší sbírkotvornou galerijní instituci v Moravskoslezském kraji, kterou ročně navštíví přes sto tisíc milovníků umění. Galerie spravuje více než 23 000 uměleckých předmětů. Její sbírky jsou neustále rozšiřovány, svou kvalitou instituci řadí k pětici nejvýznamnějších galerií v České republice. Galerie připravuje přístavbu současného Domu umění pojmenovanou Bílý stín, kterou navrhl architekt Josef Pleskot. V roce 2020 by se mělo začít stavět.

Symbolem Galerie výtvarného umění v Ostravě a její výstavní budovy Domu umění se stala plastika lachtana sochaře Jana Laudy. Malí návštěvníci galerie pojmenovali lachtana Serafín v rámci svých tvůrčích programů a toto jméno mu už zůstalo. Serafín, který mimo jiné po dlouhá léta sloužil jako chrlič vody v expozici plameňáků v ostravské zoo, se trvale usídlil na schodišti Domu umění, kde si ho můžete pro štěstí pohladit po čumáku.

Galerie výtvarného umění v Ostravě pořádá výstavy českého a mezinárodního umění, tvůrčí a vzdělávací programy pro školy a veřejnost i doprovodné programy, jako jsou přednášky, koncerty, komentované prohlídky, literární večery, divadelní vystoupení, workshopy, festivaly a jiné.

Zaměření: umění, galerie

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Dům umění
Poděbradova 1291/12
702 00 Ostrava
GPS: 49.834053224126, 18.286872379988

Telefon:

+420596112566

Oficiální stránky muzea:

http://www.gvuo.cz


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
4,3
Lidé v muzeu
3,3
Služby návštěvníkům
4,7
Doprovodné akce
1,7
Zobrazit všechna hodnocení muzea (3)
4,1
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.