Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.

Ohodnoťte muzeum

GASK – Galerie Středočeského kraje sídlí v prostorách bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Je institucí zaměřenou svou sbírkou i výstavním programem na výtvarné umění 20. a 21. století.


4,5
Celkový dojem z muzea

O NÁS

Galerie Středočeského kraje (GASK) sídlí v jedinečných prostorách bývalé Jezuitské koleje, v těsné blízkosti klenotu gotické architektury, chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. GASK je galerie zaměřená na výtvarné umění 20. a 21. století.

Jako instituce vznikla v roce 1963 pod názvem Středočeská galerie. V letech 1990–2009 pokračovala v činnosti pod názvem České muzeum výtvarných umění v Praze. Galerií Středočeského kraje se stala v roce 2009. Z původně regionální instituce, která měnila název i sídlo, vznikla jedna z největších galerií v České republice.

V prostorách tří traktů ve dvou patrech probíhají výstavy proměnné a nachází se tu i  nová stálá expozice naší sbírky. V přízemí koleje vystavujeme díla mladých umělců, a to jak autorů pracujících s tradičními výtvarnými médii, jako je malba, kresba, socha nebo instalace, tak i experimentální práce, využívající nejnovější technologické a vědecké poznatky v audiovizuální a multimediální oblasti spojující VJ-ing, videomapping  a zvukové či světelné interaktivní sochařství. V souvislosti s designovým obchodem tu má své pevné místo i český design, oscilující na pomezí volného umění, situovaný do prostoru nazvaného Whitebox.

GASK představuje moderní i současné umění citlivě a inspirativně komponovanými expozicemi. Navazujeme na poslání Jezuitské koleje jako domu vzdělání tím, že sbírkový fond a veškerý program měříme podle autentické pravdivosti svědectví a zprostředkováváme jejich sdělení v podobě co nejbližší dnešnímu člověku. Naše Lektorské centrum k výstavám připravuje programy a workshopy ve stejném duchu. Poskytujeme rovněž široké zázemí badatelům, konferencím a symposiím.

 

CO U NÁS LZE NAVŠTÍVIT

  • proměnné výstavy;
  • stálou expozici "Stavy mysli / Za Obrazem";
  • programy Lektorského centra pro všechny věkové kategorie;
  • audiovizuální herny pro děti;
  • knihkupectví zaměřené na literaturu o moderním a současném umění, dějinách města a regionu i jezuitskou tematiku;
  • designshop s nabídkou nejlepšího současného českého designu;
  • odbornou knihovnu;
  • galerijní kavárnu;
  • park s otevřenými travnatými plochami a bohatou výsadbou.

 

 

 

 

Zaměření: umění, galerie

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

GASK – Galerie Středočeského kraje, p. o.
Barborská 51–53
284 01 Kutná Hora
GPS: 49.9462729, 15.2640755

Telefon:

+420 606 703 215

Oficiální stránky muzea:

http://gask.cz/cs


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
4,5
Lidé v muzeu
4,5
Služby návštěvníkům
4,5
Doprovodné akce
2,2
Zobrazit všechna hodnocení muzea (6)
4,5
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.