Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

HistoryPark - archeopark s příběhem

Ohodnoťte muzeum

HistoryPark Ledčice

Poznejte s námi co obnáší práce archeologa a zažijte na vlastní kůži život v minulosti.


4,7
Celkový dojem z muzea

Společnost HistoryPark s.r.o vznikla po pětiletých přípravách v roce 2014. Založili ji absolventi oboru archeologie jako soukromou, státem ani evropskými fondy nedotovanou společnost. Naším ambiciózním cílem je nejenom prezentovat informace o naší minulosti, ale především ukázat fascinující způsoby jejich získávání. Náš tým tvoří skupina zkušených archeologů s mnohaletou praxí při archeologických výzkumech v ČR i v zahraničí. Své zkušenosti hodláme nadále využívat k rozvoji archeologické vědy a to především prostřednictvím nejmodernějších přístupů, přístrojů a technologií. Název naší společnosti je odvozen od anglického „history“, které obsahuje jak hlavní zájmovou oblast, tj. historii a archeologii, tak příběh – „story“, který tyto vědní obory odhalují. Jejím cílem je představit archeologii a příbuzné obory výukovou, ale přesto zábavnou formou. V rámci výletů a exkurzí se zde veřejnost, žáci a studenti mohou seznámit s prací archeologa, vyzkoušet si práci v terénu i následné zpracování archeologických nálezů a získat jednu ze čtyř archeologických dovedností. Návštěvníci se v průběhu získávání dovedností seznámí s historií nejbližšího okolí hory Říp, osídlení krajiny od pravěku po středověk a některými archeologickými nálezy z blízkého okolí. Vše probíhá v areálu historického statku a navazujících pozemků v krásné krajině v blízkém sousedství hory Říp, nedaleko Prahy.

Naším cílem je v areálu HistoryParku postupně budovat typické pravěké a středověké osady tak, abychom co nejvěrněji zrekonstruovali jejich finální podobu. Oproti klasickému archeoskanzenu však chceme rekonstruovat nejen konečný stav stavby, nýbrž i její průběh. Chceme, aby naše osady v průběhu let žily a ožívaly novými osadníky tak, jako se tomu pravděpodobně dělo i v minulosti. Celý areál by se tak měl stát interaktivní vzdělávací atrakcí, prostřednictvím které se s námi vydáte na cestu do minulosti a stanete se lovci starých příběhů...

 Pro veřejnost otevřeno od března do června a od září do listopadu každý víkend od 10:00 do 18:00, o letních prázdninách denně. Pro školy a skupiny je otevřeno denně.

 

 

Zaměření: historické

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

HistoryPark - archeopark s příběhem
Ledčice 222
277 08 Ledčice
GPS: 50.341735666763, 14.300701618195

Telefon:

+420 732 161 216

Oficiální stránky muzea:

http://www.historypk.cz/


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
4,5
Lidé v muzeu
5,0
Služby návštěvníkům
4,5
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (2)
4,7
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.