Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Městský palác Templ

Ohodnoťte muzeum

Kultura města Mladá Boleslav a. s.

Pozdně gotický Městský palác Templ reprezentuje vzácnou ukázku architektury městského šlechtického sídla. Byl postaven mezi lety 1488 – 1502 Janem Císařem z Hliníka, tehdejším správcem boleslavského panství.


2,3
Celkový dojem z muzea

První patro budovy jako galerie, v přízemí a suterénu je od roku 2000 umístěna stálá muzejní multimediální expozice historie a archeologie Mladé Boleslavi a okolí. V současné době je expozice vybavena interaktivními počítačovými programy, využívající moderní informační terminály, dotykové obrazovky, dataprojektory či speciální plazmovou obrazovku pro podlahovou projekci. To vše umožňuje seznámit návštěvníky nejen významnými historickými památkami Mladé Boleslavi a okolí, ale i množstvím dalších zajímavostí a nových objevů.

Součástí expozice je parkán, který je pojat jako interaktivní hřiště nejen pro děti. Návštěvníci si zde mohou zahrát na archeology, na pravěké lovce nebo navštívit slovanskou polozemnici z 10. století s funkční pecí či tkalcovským stavem.

Prostory stálé expozice a parkánu jsou využívány pro výukové programy z experimentální archeologie „Putování za poznáním“.  Programy nabízejí školkám i školám nové zážitky a zpestření výuky. Děti si například vyzkoušejí semílání zrna na mouku na kamenné zrnotěrce či na keltském rotačním mlýnu, pražení obilných placek, vrtání kamene, rozdělávání ohně, spřádání nití, tkaní na tkalcovských stavech, výrobu slovanských záušnic, ale také vážení na středověkých váhách, psaní husím brkem, pečetění listin, malování iniciály a mnoho dalšího.

 

Zaměření: historické

Vložit příspěvek

Diskusní příspěvky

žádné příspěvky
Žádná aktualita

Kontakty

Adresa:

Městský palác Templ
Krajířova 102
293 01 Mladá Boleslav
GPS: 50.410088054445, 14.901061417791

Telefon:

+420326109403

Oficiální stránky muzea:

http://www.kulturamb.cz


Výsledky hodnocení

Expozice a výstavy
3,0
Lidé v muzeu
2,0
Služby návštěvníkům
2,0
Doprovodné akce
0,0
Zobrazit všechna hodnocení muzea (1)
2,3
Celkový dojem z muzea

Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.