Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Alex Webb

Leica Gallery Prague, o.p.s.

22. 06. 2018 - 26. 08. 2018

Leica Gallery Prague připravuje na léto výstavu, která je prohřátá spalujícím sluncem a plná sytých barev - představíme práci amerického fotografa, jednoho z klasiků světové fotografie, Alexe Webba.

V rámci své spolupráce se značkou Leica sestavil Alex Webb osobní výběr fotografií ze svého rozmanitého a rozsáhlého životního díla. Kolekce nabízí jeho tvorbu za téměř 30 let, kdy fotografuje barevně. Vedle obrázků z Indie, Řecka, Grenady či Haiti nabízí výstava snímky pořízené na Kubě 
a v Mexiku, kterým Webb věnoval prostor i ve svých dvou knihách: La Calle a Violet Isle. Na knize Violet Isle spolupracoval se svojí manželkou, fotografkou Rebeccou Norris Webb. Ve svém díle se často nechával inspirovat světlem, barvami a atmosférou tropů. Alex Webb se toulal ulicemi v různých koutech světa a zachycoval nejen každodenní život, ale objevoval také jedinečné, někdy až tajemné momenty, které často skrývají i sociopolitický obsah. Alex Webb své fotografie pořizuje aparáty Leica M. 

(CV)

Alex Webb se narodil 5. května 1952 v San Franciscu. Fotografování ho zaujalo již od mládí. V letech 1970−1974 studoval literaturu a historii na Harvardově univerzitě. V roce 1972 absolvoval Apeiron Photo Workshop v Millertonu, stát New York. Pracuje jako fotograf na volné noze a jeho nejprve černobílé a následně barevné snímky se objevují v prestižních magazínech. Od roku 1979 je řádným členem Magnum Agency. Svou práci prezentoval v celé řadě fotografických knih a výstav a je držitelem mnoha profesních ocenění, například Leica Medal of Excellence(2000), Medaile Davida Octavia Hilla udělované Německou fotografickou akademií (2002) či Guggenheimova stipendia (2007).

www.webbnorriswebb.co


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.