Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

BÍLÁ MÍSTA SLOVENSKÉ FOTOGRAFIE

Leica Gallery Prague, o.p.s.

09. 09. 2016 - 20. 11. 2016

Výstava s podtitulem "Kreativní komunikace profesorky Miloty Havránkové a jejích studentů 1972 – 2016" mapuje práce studentů, kteří prošli fotografickými ateliéry vedenými prof. Milotou Havránkovou od roku 1972 až po současnost.

Koncepce výstavního projektu je zaměřena na mapování klíčových posunů v jednotlivých obdobích a na uměleckých školách: na Střední škole uměleckého průmyslu v Bratislavě, v Ateliéru výtvarné fotografie VŠVU v Bratislavě a v Ateliéru fotomédií na AU v Banské Bystrici.

Výstava představuje díla studentů Miloty Havránkové, dnes významných osobností současné tvůrčí fotografie, kteří téměř bez výjimky zůstali výrazně aktivní i v pozici pedagogů na uměleckých školách a nadále přebírají po Milotě Havránkové pomyslnou štafetu v aktivní profilaci uměleckého vzdělávání u nás. Výstava prezentuje i díla mladé generace, která sice odvážně, ale stále s respektem k médiu fotografie, posouvá hranice fotografie dále k postkonceptuálním a intermediálním přesahům.

Výstava je rozšířena o prostory v kavárně, kde je prezentována textilně-fotografická tvorba Miloty Havránkové a jejích studentů v rámci kreativního workshopu Photoimago.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.