Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Ellen von Unwerth: Wild Wild West

Leica Gallery Prague, o.p.s.

20. 09. 2017 - 19. 11. 2017

Výstava renomované německé fotografky Ellen von Unwerth, známé ve světě módy a glamour fotografie. Velkoformátové fotografie plné frivolní hravosti.

Ellen von Unwerth, renomovaná německá představitelka světové módní fotografe nafotila s přístrojem Leica S (typ 007) pro časopis S Magazin 8 jedinečný příběh. Vytvořila volně spojenou sérii fotografií, v níž se stáváme součástí dívčího gangu na výpravě za štěstím po Divokém Západě.  Svěže nekonvenční obrazy vznikají ze směsi vtipu, drzosti, lehkomyslnosti a hravosti. Ellen von Unwerth dokázala dát dohromady velké hvězdy, které si společně zahrály pro S Magazin: všestranný Marilyn Manson jako padouch, herec Micah  Fitzgerald, zpěvačka Caroline Vreeland a performerka Millie Brown – ti všichni vás zvou, abyste se pozorně dívali a nechali se unést téměř filmovým příběhem.

Ellen von Unwerth se narodila v německém Frankfurtu nad Mohanem v roce 1954. Poté, co strávila dětství v sirotčinci, odešla v šestnácti letech do Mnichova a pracovala jako pomocnice v cirkusu Roncalli, dokud ji neobjevil fotograf, který si ji najal jako modelku pro časopis Bravo. Zde ji objevil šéf modelingové agentury Elite.  Ellen se odstěhovala do Paříže a v následujících deseti letech spolupracovala jako top modelka s nejvýznamnějšími fotografy té doby. V roce 1986 při modelingové práci v Keni nafotila první vlastní snímky. Ellen von Unwerth dnes žije a pracuje v Paříži a v New Yorku.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.