Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Slibuji věrnost republice

Leica Gallery Prague, o.p.s.

31. 08. 2018 - 28. 10. 2018

Výstava sleduje fotografické stopy jedenácti mužů, kteří stanuli v čele našeho samostatného státu. Zachycuje příběhy našich prezidentů na pozadí historických událostí posledního století.

Expozice v Leica Gallery Prague sleduje fotografické stopy jedenácti mužů, kteří doposud stanuli v čele našeho samostatného státu. Napovídá to již název výstavy „Slibuji věrnost republice“, který vychází z úvodních slov prezidentské přísahy. Výstava je ojedinělá tím, že v sobě skrývá jednak složitost historických peripetií a zároveň dává nahlédnout do příběhů osobností, které spojily ať tak či tak svůj život s osudem naší země. Výstava také prostřednictvím vystavených snímků ukazuje, jak se měnilo fotografické pojetí těch, kteří měli možnost dokumentovat život státníků. Tito fotografové vytvořili mimořádně cenné svědectví o lidech, jejichž odvážné či problematické postoje a činy v čele státu překračují osobní rámec a ovlivňují životy celých generací. 

Kurátoři Dana Kyndrová a Dušan Veselý hledali v archivech autorů, redakcí, muzeí a agentur. Vedle fotografií známých našli i snímky zapomenuté nebo dodnes neobjevené, které ukazují historické postavy našich dějin v podobě doposud neznámé.


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.