Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Velkomoravské dny se skupinou Styrke

Slovanské hradiště v Mikulčicích (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

25. 09. 2015 - 27. 09. 2015

Zveme všechny příznivce živé historie 25. – 27. 9. na Velkomoravské dny v rámci malebného programu Podzimu v Rasticově městě Morava, při nichž na Slovanském hradišti v Mikulčicích vyroste dobový raně středověký tábor kmenového svazu Styrke.

 V pátek 25. 9. je program věnován školním skupinám. Uskuteční se žákovský atletický závod Akropole cross a Velkomoravský den se skupinou Styrke. Sobota 26. 9. je věnována bohatému programu pro veřejnost. Ten zahrnuje komentovanou prohlídku středověkého tábora Slovanů s ukázkami dobové kuchyně, odívání, šperků a zbroje či bitvy středověkých válečníků. Děti zveme k účasti na drakiádě v překrásném přírodním prostředí. Závěrečný program v neděli 27. 9. zahrnuje komentovanou prohlídku tábora a ukázky raně středověké bojových taktik a soubojů. Čeká vás také prohlídka archeologického památníku Velké Moravy a další zážitky v krásné pozdně letní přírodě. Přijďte a zažijte středověk na vlastní kůži!

http://www.masaryk.info/akce/472/


Vyhledat muzeum


Aktuality

Exteriéry velkomoravského hradiště

08. 09. 2015 - 31. 12. 2015
Slovanské hradiště v Mikulčicích (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

Procházka exteriéry památníku Staré a Velké Moravy po návštěvnických trasách akropole a podhradí s prohlídkou negativů základů mikulčických kostelů a knížecího paláce. Procházka exteriéry památníku Staré a Velké Moravy po návštěvnických trasách akropole a podhradí s prohlídkou negativů základů mikulčických kostelů a knížecího paláce. Poznávání naší historie, krásy přírody lužních lesů a genia loci mikulčické lokality, místa, kde s určitostí pobývali patroni Evropy a slovanští věrozvěstové sv. Cyril a Metoděj.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.