Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Vlastivědné muzeum Kyjov

Masarykovo muzeum v Hodoníně

Zobrazit stránku muzea
5,0
Celkový dojem z muzea

Výpis jednotlivých hodnocení

Masarykovo muzeum v Hodoníně (Vlastivědné muzeum Kyjov)

5,0
   24. 11. 2020

Přečíst více
Recenze přidal: Michaela Zálešáková

Masarykovo muzeum v Hodoníně (Vlastivědné muzeum Kyjov)

5,0
   29. 11. 2015

Přečíst více
Recenze přidal: Jitka Obrová

Vyhledat muzeum


Aktuality

CARMINA VOCUM


Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

Srdečně zveme do Vlastivědného muzea Kyjov na vystoupení smíšeného pěveckého sboru CARMINA VOCUM. Srdečně zveme do Vlastivědného muzea Kyjov na vystoupení smíšeného pěveckého sboru CARMINA VOCUM v neděli 11. 12. 2022 v 15:00.

Přečíst více

Vánoce se blíží...

06. 12. 2022 - 09. 12. 2022
Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

Vánoce se blíží..., předváděcí akce rukodělné výroby spojená s nákupem drobných dárečků ve Vlastivědném muzeu Kyjov. Vánoce se blíží..., předváděcí akce rukodělné výroby spojená s nákupem drobných dárečků ve Vlastivědném muzeu Kyjov. 6.-9. 12. 2022, 8.00-13.00, 14.00-16.30 Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK.   Objednávky škol a hromadných skupin nutné předem na https://muzeum-kyjov.reservio.com/  Informace na tel. čísle 602 677 848 nebo emailu m.zalesakova@masaryk.info. Změna programu vyhrazena Na akci bude pořizována foto-video dokumentace.   

Přečíst více

Naučná hra „Průvodce poznáním"

16. 02. 2022 - 31. 12. 2022
Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

Vlastivědné muzeum v Kyjově v roce 2020 otevřelo nové stálé expozice se zaměřením na historii, archeologii, přírodu a kulturu Kyjovska. V letošním roce se pustilo do realizace unikátního edukačního projektu. Vlastivědné muzeum v Kyjově v roce 2020 otevřelo nové stálé expozice se zaměřením na historii, archeologii, přírodu a kulturu Kyjovska. V letošním roce se pustilo do realizace unikátního edukačního projektu. Nosnou částí edukačního projektu je naučná hra „Průvodce poznáním", která vzešla z nápadu Václava Pěnčíka. Ten se inspiroval konceptem „únikovky“. Ve hře Vlastivědného muzea je hlavním poháněčem zvědavost a po správném vyluštění kryptexu i odměna. Kryptex je součástí „muzejního“ kufříku, který si zájemce či skupina zapůjčí. V jednom "muzejním" kufříku jsou ukryty všechny potřebné komponenty – kryptex, 6 kvízů, zlaté mince, Albi tužka a baterka. Hra vás například zavede do germánského kmene a přiblíží příběh Langobardského válečníka, díky kterému k nám budou promlouvat exponáty. Každá z hádanek je jiná a také se liší i způsob luštění. Své detektivní schopnosti si můžete vyzkoušet v rozličných tématech. Někoho nenechá chladným rébus v přírodovědě, jiný snadno zvládne historii, další probádá záhadnou hádanku v etnografii. Kromě samotné hry je po muzeu umístěno více než 100 interaktivních samolepek, které vás zábavnou formou provedou stálou expozicí. Celkem se jedná přes 2 hodiny zvukového záznamu, který je možné přehrát pomocí Albi tužky. Dabing zvířat nebo osobností je hravý, zajímavý a historicky i fakticky správný, s čímž si dala práci historička Ester Vratislavská. Vraťme se třeba v čase a vydejme se na audio vycházku starým Kyjovem, kterým nás provede mnich Řehoř. Ať se vydáte za luštěním rébusu, anebo si poslechnete jak k vám promlouvají exponáty, jedno je jisté, nudit se při tom nebudete. A co víc, to vše můžete prožít společně s kamarády či rodinou. Zbývá už jediné odložte mobily a přijďte do muzea.

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.