Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Kyjovské proměny

Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

01. 08. 2016 - 30. 10. 2016

Kyjovské proměny – tak se jmenuje výstava, která prostřednictvím fotografií a pohlednic dokumentuje proměnu města od doby, kdy byl vynalezen fotografický aparát.

Kyjovské proměny – tak se jmenuje výstava, která prostřednictvím fotografií a pohlednic dokumentuje proměnu města od doby, kdy byl vynalezen fotografický aparát. Tehdejším fotografům můžeme dnes poděkovat za pohledy na dnes již zmizelé budovy i části Kyjova: Sonevendovy domy v Komenského ulici, židovské město, šištót… Nechejte se vtáhnout do atmosféry malého města na konci 19. stol., sledujte čilý stavební rozvoj ve 30. letech 20. stol. i smutná 60. léta 20. stol., kdy i ty poslední zbytky těch kdysi krásných fasád zmizely po nánosy tehdy moderního brizolitu. A kde že můžete výstavu navštívit? Od 1. srpna do 30. října 2016 ve Vlastivědném muzeu Kyjov. Ve dny, kdy vyvrcholí oslavy 890. výročí první písemné zmínky o Kyjově, tedy 12.-14. srpna 2016 budou vystaveny také originály nejstarších dochovaných kyjovský listin, které jsou nyní součástí sbírky Státního okresního archivu v Hodoníně. Nenechejte si ujít jedinečnou příležitost tyto listiny zhlédnout, protože nám budou zapůjčeny jenom na tyto 3 dny. Po celou dobu konání výstavy pak budou vystaveny jejich faksimile.

Vyhledat muzeum


Aktuality

Velikonoční poklad v muzeu

04. 03. 2024 - 28. 03. 2024
Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

Zábavná pátrací akce pro děti ve Vlastivědném muzeu Kyjov před velikonočními svátky. Dokážete najít v naší stálé expozici všechna ztracená vajíčka? Odměna jistá!

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.