Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Kyjovské proměny

Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

01. 08. 2016 - 30. 10. 2016

Kyjovské proměny – tak se jmenuje výstava, která prostřednictvím fotografií a pohlednic dokumentuje proměnu města od doby, kdy byl vynalezen fotografický aparát.

Kyjovské proměny – tak se jmenuje výstava, která prostřednictvím fotografií a pohlednic dokumentuje proměnu města od doby, kdy byl vynalezen fotografický aparát. Tehdejším fotografům můžeme dnes poděkovat za pohledy na dnes již zmizelé budovy i části Kyjova: Sonevendovy domy v Komenského ulici, židovské město, šištót… Nechejte se vtáhnout do atmosféry malého města na konci 19. stol., sledujte čilý stavební rozvoj ve 30. letech 20. stol. i smutná 60. léta 20. stol., kdy i ty poslední zbytky těch kdysi krásných fasád zmizely po nánosy tehdy moderního brizolitu. A kde že můžete výstavu navštívit? Od 1. srpna do 30. října 2016 ve Vlastivědném muzeu Kyjov. Ve dny, kdy vyvrcholí oslavy 890. výročí první písemné zmínky o Kyjově, tedy 12.-14. srpna 2016 budou vystaveny také originály nejstarších dochovaných kyjovský listin, které jsou nyní součástí sbírky Státního okresního archivu v Hodoníně. Nenechejte si ujít jedinečnou příležitost tyto listiny zhlédnout, protože nám budou zapůjčeny jenom na tyto 3 dny. Po celou dobu konání výstavy pak budou vystaveny jejich faksimile.

Vyhledat muzeum


Aktuality

Cyklus kurzů: Péče o tradiční lidový oděv Kyjovska

27. 11. 2021 - 04. 12. 2021
Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

Vlastivědné muzeum Kyjov srdečně zve na cyklus kurzů Péče o tradiční lidový oděv Kyjovska. Vlastivědné muzeum Kyjov srdečně zve na cyklus kurzů Péče o tradiční lidový oděv Kyjovska. Program: 27. 11. 2021 9.00 Vyšívání ažurek lektor - Renata Vlčková, vstupné 100 Kč Na kurzu se naučíme vyšívání základů ažurek, mřížek, používaných na vyšívání třaslavic, rukávců a obojků. 13.00 Dírkové vyšívání lektor - Renata Vlčková, vstupné 100 Kč V kurzu se účastnící naučí dírkovou bílou výšivku pod vedením zkušené lektorky. 2. 12. 2021 17.00 Škrobení a žehlení spodnic a rukávců lektor - Jitka Šimečková, vstupné 100 Kč Lektorka vám předvede žehlení a skládání parádních spodniček a rukávců. Kurz je formou workshopu s omezenou kapacitou. Každý účastník si má možnost přinést vlastní žehlící prkno a suchou žehličku a vyzkoušet si žehlení a skládání 3. 12. 2021 17.00 Předkreslená plná výšivka lektor - Petra Lebedová, vstupné 100 Kč Kurz zaměřený na plnou výšivkou používanou hojně na kyjovských krojích, nejvíce na ženském oděvu fěrtůšcích, rukávcích, obojcích. 4. 12. 2021 9.00 Škrobení a žehlení spodnic a rukávců lektor - Jitka Šimečková, vstupné 100 Kč Opakování workshopu Žehlení a skládání parádních spodniček a rukávců. Kurz je formou workshopu s omezenou kapacitou. Každý účastník si má možnost přinést vlastní žehlící prkno a suchou žehličku a vyzkoušet si žehlení a skládání 13.00 Ornament lektor - Vladimír Šácha, vstupné 100 Kč Novinka v našem cyklu kurzů - seznámíte se s historií používání ornamentu, zásadách používání a vyzkoušíte si jak jednoduchý ornament složit a nakreslit. 17.00 Jak oblékat kroj přednášející Michaela Zálešáková, lektor - Petra Lebedová, vstupné 50 Kč Kurz vás seznámí s jednotlivými druhy kyjovských krojů, kombinacemi jednotlivých oděvních součástek a ukážeme si jak správně kroj obléknout. Kurz je formou krátké přednášky a ukázky kompletního oblékání dívčího kroje s ukázkou oblékání některých součástek pánských Informace Kurzy se uskuteční v nové budově Vlastivědného muzea Kyjov, Palackého 1373, Kyjov Vzhledem k omezené kapacitě kurzů je nutné předem lístky zakoupit v pokladně Vlastivědného muzea Kyjov nebo se emailem domluvit na platbu předem Kurzovné je různé - workshopy 100 Kč, přednáška Jak oblékat kroj 50 Kč. Předprodej vstupenek od 8. 11. 2021 Kontaktní osoba: Mgr. Michaela Zálešáková telefon: 602 677 848 e-mail: m.zalesakova@masaryk.info www.masaryk.info

Přečíst více

Návrat idiota IV.

05. 11. 2021 - 06. 12. 2021
Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

VÝSTAVA PRODLOUŽENA! Srdečně zveme návštěvníky do Vlastivědného muzea Kyjov na vernisáž výstavy pana Miloslava Inocence Černého v pátek 5. 11. 2021 v 17.00 hodin. Miloslav Inocenc Černý je znám jako výtvarník, učitel hudby (nejenom na bicí) ale také holistický pábitel. Výstavy pořádá v pětiletém odstupu a to již od roku 2001, kdy byla zahájena jeho první, s názvem Návrat idiota. Na přelomu století začínal s převahou koláží, které postupně doplňoval a nahrazoval nonsensy - tedy trojrozměrnými artefakty. Po čase přibyly i grafiky, olejomalby a texty. Ty jsou složeny převážně ze slovních hříček, pohádek a snů. Přejeme Vám příjemné zážitky.  

Přečíst více

Přichází čas adventní


Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

Přichází čas adventní... Načerpejte adventní a vánoční náladu na první adventní neděli 28. 11. 2021 ve Vlastivědném muzeu Kyjov v době od 13.00-17.00. Přichází čas adventní... Načerpejte adventní a vánoční náladu na první adventní neděli ve Vlastivědném muzeu Kyjov. Připravili jsme pro vás Adventní tvoření - výrobu adventních věnců, svícnů a výzdoby s paní věrou Švábovou. pro děti je připraveno zdobení perníčků s paní Marii Pribišovou a výroba svíček ze včelího vosku. Připraven bude i dětský punč a svařené víno. Těšíme se na vás. Na akci je nutné, vzhledem na hygienické opatření, předem registrovat na odkazu níže přes doodle. www: http://www.masaryk.info/akce/1266/ --- https://doodle.com/poll/bcrduxmuvhwsiktg

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.