Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Tužme se!

Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

05. 09. 2021 - 24. 10. 2021

Výstava se uskuteční ve dnech 6. září – 24. října 2021, ale my první návštěvníky přivítáme už v neděli 5. září v 15 hodin na slavnostní vernisáži.

Výstava „Slovácké roky rokúcí“ sice už skončila, ale bude na ni bezprostředně navazovat ji avizovaná výstava „Tužme se“. Prostřednictvím bohatého sbírkového fondu Vlastivědného muzea Kyjov, ale také zápůjček z kyjovské sokolské jednoty si připomeneme 150. výročí založení kyjovského Sokola. Výstava se uskuteční ve dnech 6. září – 24. října 2021, ale my první návštěvníky přivítáme už v neděli 5. září v 15 hodin na slavnostní vernisáži. Přijďte s námi oslavit významné výročí této tělovýchovné organizace, která již od svého založení ve velké míře ovlivnila politické a kulturní dění v Kyjově.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Návrat idiota IV.

08. 11. 2021 - 26. 11. 2021
Vlastivědné muzeum Kyjov (Masarykovo muzeum v Hodoníně)

Srdečně zveme návštěvníky do Vlastivědného muzea Kyjov na výstavu pana Miloslava Inocence Černého od pondělí 8. 11. 2021. Miloslav Inocenc Černý je znám jako výtvarník, učitel hudby (nejenom na bicí) ale také holistický pábitel. Výstavy pořádá v pětiletém odstupu a to již od roku 2001, kdy byla zahájena jeho první, s názvem Návrat idiota. Na přelomu století začínal s převahou koláží, které postupně doplňoval a nahrazoval nonsensy - tedy trojrozměrnými artefakty. Po čase přibyly i grafiky, olejomalby a texty. Ty jsou složeny převážně ze slovních hříček, pohádek a snů. Přejeme Vám příjemné zážitky.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.