Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Zlatý motýl před bouří

Městské muzeum a galerie Dačice

10. 09. 2016 - 09. 10. 2016

Výstava obrazů Petra Vlacha. Slavnostní zahájení v sobotu 10. září v 15 hodin, hudební doprovod Telčské swingové trio. Úvodní slovo Jan Dočekal.

V sobotu 10. září 2016 v 15.00 hodin proběhne v Městském muzeu a galerii v Dačicích vernisáž výstavy obrazů Petra Vlacha nazvané „Zlatý motýl před bouří“.

            Autor je členem Spolku výtvarných umělců Vysočiny v Jihlavě. K našim současným výtvarným umělcům se úspěšně přiřadil výstavou v galerii jihlavského Hotelu Gustav Mahler na podzim před dvěma roky. V zahraničí však spolehlivě budoval své umělecké již předtím. Dvě sezóny po sobě se zúčastnil jako jediný autor z České republiky mezinárodní výstavy Human Right v italském Roveretu. A v příštích dvou letech (2015 a 2016) porota této významné přehlídky soudobého umění zařadila jeho díla znovu. 

            Vlachovy obrazy nejsou jednoznačně konkrétní, neřadí se však ani k soudobé abstrakci. Jedná se o technicky náročné malby spojené ve vysokých reliéfech s materiálovými kompozicemi, jimž se říká asambláž. Autor uplatňuje řasené pomalované textilie, části oděvů, provazy, lana, papír, umělé kosti divokých zvířat apod. Je nepochybně odvážným malířským konstruktérem a myslitelem s dynamickým projevem rozvinutým do osobitých poloh. Hlásí se k odkazu tzv. nového realismu, jehož stoupenci byli před půl stoletím především tvůrci z Francie a Itálie.

            Úvodní slovo na vernisáži výstavy Zlatý motýl před bouří v sobotu 10. září 2016 přednese kurátor výstavy, historik umění Jan Dočekal. Výstava bude přístupná do 9. října 2016 denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

                                                                                                             Jan Dočekal

Zlatý motýl před bouří


Vyhledat muzeum


Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.