Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Expediční kamera 2022

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Promítání snímků filmového festivalu Expediční kamera 2022 v kinosále Městského muzea a galerie Mariánské Lázně

Tradičně v měsíci březnu probíhá v muzeu filmový festival Expediční kamera. Tentokrát se jedná již o 12. ročník festivalu s dokumenty o cestování, dobrodružství a divoké přírodě. Promítání se uskuteční v kinosále muzea v pátek 25. března 2022 od 17:30 hodin.

Na jaké filmy se letos můžete těšit? Český snímek „Kripl Trip“ nám ukáže, jak si dva hendikepovaní bikeři plní svůj sen na největším bikeparku na světě. „Salto je král“ je film o největších vodopádech světa, které se pokusí slanit parta kamarádů. Cestu do srdce válkou zničeného jihoafrického státu a následný sjezd řek Keve a Kwanza na kajaku zachycuje snímek „KWANZA topící se diamant Angoly“. Odvahu budeme hledat s Lenkou Vacvalovou při běhu po nejdelší turistické trase na Slovensku – 770 km z Dukly do Děvína (běh byl založen v květnu 2019 na pomoc dětem s rakovinou) ve slovenském filmu „Nájdem odvahu“. Dokument z 11. ročníku závodu 1000miles Adventure, který se jel kvůli pandemii Covid-19 pouze v Česku, se jmenuje „1000 Miles 2021 – Jih proti severu“. Film „Boys 1970“ je vzpomínkou na českou expedici Expedice Peru 1970, která celá zahynula po zemětřesení, kdy se zřítila část šestitisícovky Huascarán Norte a pohřbila celý základní tábor. Marek Holeček a Radoslav Groh v roce 2019 vytyčili novou linii na sousední Huandoy Norte na počest kolegů, kteří zde před půl stoletím zahynuli a pojmenovali ji Boys 1970.

Více informací k filmům a festivalu na: https://expedicnikamera.cz/


Vyhledat muzeum


Aktuality

Jan Homola: ART 332

07. 05. 2024 - 02. 06. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů, která hrají od zpěváka a kytaristy skupiny Wohnout. Originální výstava čeká na návštěvníky městského muzea v měsíci květnu, spojuje totiž obrazy s hudebními klipy, které Jan Homola sám vytvořil. Takový nápad tu ještě nebyl! Každý obraz je doplněný jedinečným QR kódem, který přehraje po načtení klip s hudbou. Když tedy návštěvník přijde na výstavu a pokochá se obrazem na zdi, namíří na QR kód svůj fotoaparát na mobilním telefonu a obraz se mu automaticky rozehraje. V jednu chvíli tak vidí obraz i děj obrazu, který v případě klipu trvá většinou tři až čtyři minuty. Může se tak podívat na celý příběh výtvarného díla. Vernisáž výstavy ART 332 Jana Homoly se uskuteční v úterý 7. května 2024 v 18:00 hodin v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Pro lepší zážitek z výstavy doporučujeme si vzít s sebou chytrý mobilní telefon a vlastní sluchátka.    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.