Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Expediční kamera 2023 Mariánské Lázně

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Objevujme…Poznávejme…Žijme! To je heslo filmového festivalu Expediční kamera.

Cílem letošního ročníku festivalu je ukázat, kde jsou lidské limity, a jak daleko je možné je posunout. Zároveň také tak trochu „popíchnout“ každého diváka festivalu k zamyšlení, kam až sahají ty jeho hranice.

Pořadatelé festivalu vybrali i letos ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy sezóny. A na jaké filmy se těšit? Prostřednictvím snímku „Divoké vody zažijete příběh jedné z nejúspěšnějších kajakářek své generace – Nourie Newman. I ona zápasí s věcmi, které občas ovlivňují její sportovní výkony a možnosti posouvat své hranice. Dokument „Madagaskar“ zachycuje pátrání po údajné záhadné bytosti jménem kalanoro, žijící v odlehlých místech ostrova. Tato chlupatá asi metr vysoká bytost má podle domorodců magickou moc, nadpřirozenou sílu a telepatické schopnosti.  „Strážci údolí sopky Tupungato“ ukáží neuvěřitelný výstup a sestup nejvyšší hory centrálního Chile na kole. Sopka není příliš vzdálená od hlavního města Chile, avšak kvůli špatné dostupnosti se toho o ní ani v dnešní době moc neví.

 

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Jan Homola: ART 332

07. 05. 2024 - 02. 06. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů, která hrají od zpěváka a kytaristy skupiny Wohnout. Originální výstava čeká na návštěvníky městského muzea v měsíci květnu, spojuje totiž obrazy s hudebními klipy, které Jan Homola sám vytvořil. Takový nápad tu ještě nebyl! Každý obraz je doplněný jedinečným QR kódem, který přehraje po načtení klip s hudbou. Když tedy návštěvník přijde na výstavu a pokochá se obrazem na zdi, namíří na QR kód svůj fotoaparát na mobilním telefonu a obraz se mu automaticky rozehraje. V jednu chvíli tak vidí obraz i děj obrazu, který v případě klipu trvá většinou tři až čtyři minuty. Může se tak podívat na celý příběh výtvarného díla. Vernisáž výstavy ART 332 Jana Homoly se uskuteční v úterý 7. května 2024 v 18:00 hodin v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Pro lepší zážitek z výstavy doporučujeme si vzít s sebou chytrý mobilní telefon a vlastní sluchátka.    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.