Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Fenomén Merkur

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

06. 10. 2016 - 02. 01. 2017

Snad každý dospělák zná stavebnici Merkur. Nyní přichází možnost seznámit s touto legendou i své děti a vnoučata. Ve čtvrtek 6. října startuje v Městském muzeu Mariánské Lázně nová výstava Fenomén Merkur. Vernisáž výstavy je plánována na 18:00 hodin.

Originální česká stavebnice se vyrábí již více než sto let. Návštěvníci výstavy se však neseznámí pouze s její historií, samozřejmostí bude i celá řada exponátů – auty, traktory a lokomotivami počínaje, obřími jeřáby a železničním mostem konče.

Byla by to však špatná výstava, kdyby bylo možné obdivovat sestavené modely pouze přes sklo vitrín. Součástí expozice tak bude i herna, kde si bude moci kdokoliv z těchto legendárních plíšků a šroubečků postavit vlastní model. Zajímavé výtvory se alespoň na chvíli stanou součástí výstavy.  Před Vánocemi pak budou vybrány ty nejlepší modely a jejich autoři si odnesou odměny právě v podobě stavebnice Merkur.

Výstavu muzeu v Mariánských Lázních zapůjčil pan Jiří Mládek, největší sběratel stavebnice Merkur na světě a jeden ze zakladatelů muzea Merkuru v Polici nad Metují. „Z děrovaných dílů Merkuru se dá postavit opravdu všechno. Zatím jsem nenarazil na nic, co by Merkur nedokázal,“ říká obdivovatel stavebnice. Přijďte si tak i vy vychutnat kouzlo a genialitu české stavebnice.


Vyhledat muzeum


Aktuality

Krajina pod Pálavou

28. 06. 2022 - 04. 09. 2022
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava děl malíře Antonína Vojtka, který je nazýván "Malířem jižní Moravy" Nádherné obrazy ze svého ateliéru v Břeclavi přiveze malíř Antonín Vojtek na výstavu v Galerii Goethe. Antonín Vojtek je nazýván „Malířem jižní Moravy“. Zde se narodil, žije a tvoří. Je uchvácen místní krajinou, kterou nekopíruje, ale svým obrazům vtiskává vlastní nezaměnitelný rukopis. Zaoblené tvary, olivově zelená barva a neustálé napětí mezi realitou a ideálem. To jsou obrazy Antonína Vojtka. Přijďte se seznámit s obrazy i autorem na slavnostní zahájení výstavy „ Krajina pod Pálavou“ v úterý 28. června 2022 v 18:00 hodin v Galerii Goethe.  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.