Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Interaktivní výstava ROAD SHOW Mariánské Lázně

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

01. 03. 2016 - 29. 05. 2016

Netypická výstava, zapůjčená z libereckého iQparku, přibližuje svět vědy a techniky nenucenou, zábavnou a především interaktivní formou.

Úkolem návštěvníků bude zapojit všechny smysly a pomocí her a experimentů zkoumat nejrůznější fyzikální a přírodní jevy. Těšit se můžete na hlavolamy, optické klamy, iluze, experimenty s elektřinou, hry s perspektivou a mnoho dalšího. Výstava je mimořádná i tím, že na rozdíl od jiných, je zde nejen dovoleno, ale přímo vyžadováno, dotýkat se vystavených exponátů, protože „ Co si vyzkoušíte, tomu porozumíte“.

Road show není určená jen dětem, zaujme a „vtáhne do děje“ každého, kdo je zvídavý, bez ohledu na věk. Zveme i ty návštěvníky, pro které nebyla fyzika a matematika ve škole příliš oblíbeným předmětem, protože zde to bude opravdu škola hrou.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

The best of Expediční kamera - Tibet a Himaláje


Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Filmové promítání pro všechny fanoušky cestování, zážitků a adrenalinu. Pět nejlepších snímků o Himalájích a Tibetu. „The best of Expediční kamera“ začíná v pátek 16. 6. 2023 v 17:30 hodin v kinosále mariánskolázeňského muzea. Vstup na festival je dobrovolný. Návštěvníci předešlé Expediční kamery zvolili svým hlasováním filmové téma Himaláje a Tibet, a tak v pěti promítaných snímcích bude moci každý objevit krásu nejvýše položených míst naší planety a užít si výhled ze „střechy světa“.  Ve filmu „The Pamir Game“ zastaví expedici dvou českých dobrodruhů velká lavina. Ukončí bez vybavení svůj výstup nebo si vymyslí jiný cíl své cesty? Mladá „Tamara“ ve stejnojmenném filmu přijímá největší výzvu své horolezecké kariéry - výstup na K2, nejnebezpečnější z osmitisícových vrcholů. Snímek „High tension“ je o dvou evropských dobrodruzích, kteří se dostanou do ostrého konfliktu se skupinou šerpů. Jak tento střet dopadne? „Návrat do Zanskaru“ donutí každého zamyslet se nad způsobem života, když divákům ukáže malou osadu uprostřed hor, kde se střetává poklidný život místních s příchodem civilizace a stavbou silnice. „Brahmaputru“ jednu z největších světových řek se pokusí sjet parta českých vodáků. Avšak poté, co se rozhodnou nebezpečný sjezd přerušit, se dozví, že nevědomky porušili zákon a jsou pronásledováni indickou armádou. Budou riskovat konfrontaci s armádou nebo se vrátí zpět do kaňonu a sjedou nevyzpytatelnou řeku?   BEST OF EXPEDIČNÍ KAMERA TIBET A HIMALÁJE   Blok 17:30 – 17:35 Zahájení 17:35 – 17:50 The Pamir Game 17:50 – 18:05 Tamara 18:05 – 18:35 High tension 18:35 – 19:00 Přestávka   Blok 19:00 – 19:20 Návrat do Zanskaru 19:20 – 19:50 Brahmaputra 20:00 Plánované ukončení   K programu je možné připojit se v jakékoliv jeho části. Další informace o promítaných filmech naleznete na: https://expedicnikamera.cz/best-of/  

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.