Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Jan Sozanský - Nejen Mariánské Lázně (trochu jinak)

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

01. 11. 2022 - 04. 12. 2022

„Nejen Mariánské Lázně (trochu jinak)“ je název listopadové výstavy mariánskolázeňského rodáka Jana Sozanského v Galerii Goethe.

Jan Sozanský je původní profesí letecký mechanik. Za svůj život ale vyzkoušel celou řadu nejrůznějších povolání, jako je hasič, kuchař, barman, svářeč nebo honák dobytka v Austrálii. Všechny tyto nabyté zkušenosti se samozřejmě promítají i do jeho tvorby. Inspiraci pro svá díla čerpá také ze svých zájmů o letectví a kosmonautiku, z vědeckofantastické literatury, hudby a v neposlední řadě z cestování.

Tvorba Jana Sozanského se objevila v tisku jako doprovod sci-fi povídek, ale i v satirickém časopisu „Sorry“ či v místních mariánskolázeňských listech ve formě komiksu.

Vernisáž výstavy proběhne v úterý 1. listopadu v 18:00 hodin. Výstava pak bude přístupná každý den, mimo pondělí, od 9:30 do 17:30 hodin, a to do neděle 4. prosince 2022.

Nejen Mariánské Lázně (trochu jinak)

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Jan Homola: ART 332

07. 05. 2024 - 02. 06. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů, která hrají od zpěváka a kytaristy skupiny Wohnout. Originální výstava čeká na návštěvníky městského muzea v měsíci květnu, spojuje totiž obrazy s hudebními klipy, které Jan Homola sám vytvořil. Takový nápad tu ještě nebyl! Každý obraz je doplněný jedinečným QR kódem, který přehraje po načtení klip s hudbou. Když tedy návštěvník přijde na výstavu a pokochá se obrazem na zdi, namíří na QR kód svůj fotoaparát na mobilním telefonu a obraz se mu automaticky rozehraje. V jednu chvíli tak vidí obraz i děj obrazu, který v případě klipu trvá většinou tři až čtyři minuty. Může se tak podívat na celý příběh výtvarného díla. Vernisáž výstavy ART 332 Jana Homoly se uskuteční v úterý 7. května 2024 v 18:00 hodin v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Pro lepší zážitek z výstavy doporučujeme si vzít s sebou chytrý mobilní telefon a vlastní sluchátka.    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.