Nenačítá se Vám mapa? Zkuste si zapnout JavaScript.

Zobrazit stránku muzea

Klára Sedlo: Fogbow (follow up)

Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

05. 09. 2023 - 01. 10. 2023

Výstava obrazů mladé a talentované malířky Kláry Sedlo v Mariánských Lázních.

V Galerii Goethe mariánskolázeňského muzea vystaví své obrazy plné barev, tvarů a vizí akademická malířka Klára Sedlo.

Klára Sedlo patří mezi talentované umělce své generace. Ve třiceti letech má za sebou řadu výstav nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Ve své tvorbě se pohybuje mezi pop-surrealismem a symbolismem.

Slavnostní zahájení výstavy proběhne v úterý 5. září od 18:00 hodin. Součástí vernisáže bude i promítání krátkometrážního filmu „Lachout“. Námět na film se zrodil v hlavě kurátorky Renaty Mužíkové. Scénář k filmu napsala doslova přes noc společně s Klárou Sedlo, režie se ujal Jan Homola, výtvarník a zpěvák kapely Wohnout. Ve filmu hrají společně všichni tři tvůrci a herec David Matásek. "Snímek odráží snový příběh jednoho konkrétního obrazu, ukazuje, co se může stát, když se někomu obraz stane odrazem, ba přímo osudem“, vysvětluje Renáta Mužíková.

 


Vyhledat muzeum


Aktuality

Jan Homola: ART 332

07. 05. 2024 - 02. 06. 2024
Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně

Výstava obrazů, která hrají od zpěváka a kytaristy skupiny Wohnout. Originální výstava čeká na návštěvníky městského muzea v měsíci květnu, spojuje totiž obrazy s hudebními klipy, které Jan Homola sám vytvořil. Takový nápad tu ještě nebyl! Každý obraz je doplněný jedinečným QR kódem, který přehraje po načtení klip s hudbou. Když tedy návštěvník přijde na výstavu a pokochá se obrazem na zdi, namíří na QR kód svůj fotoaparát na mobilním telefonu a obraz se mu automaticky rozehraje. V jednu chvíli tak vidí obraz i děj obrazu, který v případě klipu trvá většinou tři až čtyři minuty. Může se tak podívat na celý příběh výtvarného díla. Vernisáž výstavy ART 332 Jana Homoly se uskuteční v úterý 7. května 2024 v 18:00 hodin v Městském muzeu a galerii Mariánské Lázně. Pro lepší zážitek z výstavy doporučujeme si vzít s sebou chytrý mobilní telefon a vlastní sluchátka.    

Přečíst více

Dejte muzeu od 1 do 5 bodů. Čím více bodů, tím větší spokojenost.